Nogomet, Le Championnat

Le Championnat: Remi Lyona i St. Etiennea u lokalnom derbiju

U velikom lokalnom derbiju u sklopu 34. kola francuskog Le Championnata Lyon i St. Etienne su na Gerlandu odigrali neodlučeno 1-1.

Osim zbog dugogodišnjeg rivaliteta dvaju klubova, nedjeljni je okršaj bio važan i u kontekstu borbe za Ligu prvaka. Obje su momčadi remijem zadržale svoje pozicije - Lyon je na trećem mjestu koje donosi kvalifikacije Lige prvaka, dok je St. Etienne odmah iza njega s dva boda manje. Neodlučeni ishod nije rastužio ni Marseille koji sada na drugom mjestu ima četiri boda više od Lyona i sve je bliže izravnom plasmanu u najelitnije europsko klupsko natjecanje.

Gosti su na Gerlandu poveli u 29. minuti kada je Kurt Zouma zabio glavom poslije nabacivanja Yohana Molla iz kornera. Lyon je izjednačio u 54. minuti pogotkom Yoanna Gourcuffa.

Spomenimo i da je ovo St. Etienneu bila već 15. prvenstvena utakmica zaredom bez poraza i osma uzastopna u gostima.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije ulazio u igru za Lyon u ovoj utakmici.