Košarka

VTB doigravanje: Popovićevih 9 koševa u porazu Himkija

Košarkaši Himkija izgubili su kao domaćini prvu utakmicu četvrtfinala doigravanja u VTB ligi od Nižnij Novgoroda 78-76, iako su početkom zadnje četvrtine vodili s 13 koševa razlike.

Petr Gubanov ubacio je dvije sekunde prije kraja utakmice tricu za pobjedu Nižnij Novgoroda i prvi poraz Himkija uopće u ovom natjecanju ove sezone, nakon što je osnovni dio sezone u skupini završio s omjerom 18-0.

Serija se igra na tri pobjede, tako da Himki ima priliku popraviti ovaj loši start. Bit će domaćin i u drugoj utakmici u nedjelju.

Krešimir Lončar postigao je 10 koševa uz po 4 skoka i asistencije u 22 minute igre u Himkiju. Gađao je 2-7 za dva poena i 6-7 iz slobodnih bacanja. Marko Popović u 27 minuta igre je postigao 9 koševa uz po jedan skok i asistenciju. Šutirao je 1-2 za dva poena, 1-7 trice i 4-4 slobodna bacanja.