Nogomet, Serie A

Serie A: Dva gola Totija u Rimskom derbiju

U gradskom derbiju 18. kola Talijanske lige na Olimpicu su nogometaši Rome i Lazija igrali 2-2, a kolo su obilježile i pobjede Fiorentine i Intera.

Rimski derbi, 142. po redu, u prvom poluvremenu je dobio Lazio s 2-0 zahvaljujući Brazilcu Felipeu Andersonu, koji je prvi zgoditak namjestio, a drugi sam zabio, da bi u drugom dijelu briljirao Francesco Totti. Kapetan Rome je u 48. minuti smanjio, a u 64. minuti i poravnao, a taj zgoditak je proslavio na neubičajeni način - napravio je "selfie" svojim mobitelom. remi zapravo ne odgovara niti jednoj momčadi jer je Roma i dalje druga s istim brojem bodova kao i Juventus, koji navečer dočekuje Napoli, dok se Lazio na trećem mjestu nije uspio odvojiti od konkurenata.

Inter je bez našeg Matea Kovačića, koji odrađuje kaznu crvenog kartona iz prošlog kola, kod kuće slavio protiv Genoe s 3-1, a to je prva pobjeda Roberta Mancinia na klupi milanske momčadi. U spektakularnoj utakmici u Firenci Fiorentina je s 4-3 porazila Palermo. Domaćini su vodili s 2-0 sve do 59. minute kada je Palermo prvo smanjio, a dvije minute kasnije i poravnao. Domaćini su ipak došli do pobjede bez sudjelovanja hrvatskog reprezentativca Milana Badelja, a posebno lijep je bio četvrti pogodak igrača Fiorentine Joaquina.

U borbi za ostanak budući klub Duje Čopa Cagliari je slavio kod kuće protiv Cesene s 2-1, a Atalanta i Chievo su odigrali 1-1.

Serie a, rezultati:

Atalanta Bergamo - Chievo 1-1 (Davide Zappacosta 72 / Lazarević 90)

Cagliari - Cesena 2-1 (Joao Pedro Galvao 11, Godfred Donsah 27 / Brienza 89)

Fiorentina - Palermo 4-3 (Manuel Pasqual 20, Jose Basanta 51, Juan Guillermo Cuadrado 64, Joaquin 74 / Robin Quaison 59,61, Andrea Belotti 81pen)

Verona - Parma 3-1 (Jacopo Sala 39, Luca Toni 72, Mattia Valoti 90+1 / Lodi 64)

Sampdoria - Empoli 1-0 (Eder 49)

AS Roma - Lazio 2-2 (Francesco Totti 48,64 / Mauri 25, Felipe Anderson 29)

Inter - Genoa 3-1 (Rodrigo Palacio 12, Mauro Icardi 39, Nemanja Vidić 88 / Izzo 85)