Nogomet, Primera

Primera: Ronaldo i Bale srušili Getafe

Nogometaši Real Madrida slavili su u dvoboju 18. kola Primere na gostovanju kod gradskog suparnika Getafea s 3-0 i ostali na četiri boda prednosti ispred Barcelone.

Real je otpor čvrstog Getafea tek 63. minuti kada je prvi zgoditak na utakmici postigao Cristiano Ronaldo, da bi u 67. minuti Gareth Bale povećao na 2-0, a u 79. minuti Ronaldo postavlja konačnih 3-0. Portugalac sada u 17 utakmica koje je igrao u prvenstvu ima nevjerojatnih 28 pogodaka.

Real je u četvrtak ispao iz Kupa Kralja od Atletica, a na utakmici protiv Getafea po prvi puta ove sezone u Primeri nisu zabili pogodak u prvom poluvremenu. Za Getafe je do 83. minute igrao povremeni hrvatski reprezentativac Sammir, koji je u 40. minuti propustio priliku zabiti Realu.

"Kraljevski klub" vodi s 45 bodova, četiri više od Barce koja navečer igra kod Deportiva u La Coruni.