Nogomet, Serie A

Serie A: Pobjeda Napolija, Strinić nastupio

U posljednjem susretu 20. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je pobijedio Genou 2-1 i probio se na treću poziciju Serie A.

Napoli je poveo golom Gonzala Higuaina u sedmoj minuti, a izjednačio je Iago Falque u 56. minuti. Pobjedu domaćinu donio je Higuain svojim drugim golom na utakmici iz sumnjivo dosuđenog kaznenog udarca u 75. minuti

Ivan Strinić je igrao za Napoli do 85. minute kada je zamijenjen, dok Josip Radošević nije bio u krugu kandidata za domaći sastav.

Pobjedu je ostvario i Udinese koji je na gostovanju porazio Empoli 2-1. Golove za pobjednički sastav zabili su Antonio Di Natale (19) i Silvan Widmer (60), dok je pogodak za domaćine zabio Riccardo Saponara (37-11m). Udinese je od 74. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Panagiotis Kone. Igor Bubnjić nije nastupio za goste.

Na ljestvici vodi Juventus sa 49 bodova, Roma je druga sa 42 boda, a Napoli se probio na treću poziciju sa 36 golova. Genoa je sedma sa 28 bodova.