Gimnastika

EP gimnastika: Seligman četvrti na konju s hvataljkama

Hrvatski gimnstičar Robert Seligman (29) nije uspio osvojiti svoju drugu medaljuna europskim prvenstvima na konju s hvataljkama, on je u finalu EP-a u Montpellieru zauzeo četvrto mjesto s ocjenom 15.000, a broncu je sa 15.200 dohvatio Talijan Alberto Busnari.

Seligmanu se može prigovoriti da u svojoj vježbi nije dovoljno visoko držao bokove, a to ga je u konačnici stajalo i medalje. Tako će u svojoj kolekciji i nadalje imati samo broncu iz Lausanne otprije sedam godina, dok je na četvrtom mjestu bio i prije tri godine također u Montpellieru.

Zlatnu medalju osvojio je Britanac Louis Smith, kojemu je to prvo zlato s velikih natjecanja, sa 15.800, a do srebra je stigao Armenac Harutjum Merdinjan sa 15.333.

Druga dva Osječanina Tomislav Marković i Andrej Korosteljev zauzeli su sedmo, odnosno osmo mjesto u finalu vježbe na tlu. Marković (29) je za svoju izvedbu u finalu dobio ocjenu 14.833, što je za 0.2 slabije od rezultata kojega je ostvario u kvalifikacijama, dok je Korosteljev (19), koji je u kvalifikacijama dobio najbolju ocjenu od 15.266, u finalu dva puta pao te završio kao posljednji sa 12.433.

Marković je nesigurno krenuo u vježbu i na samom je početku napravio nekoliko sitnih pogrešaka koje su ga koštale boljeg plasmana. Korosteljev je, pak, krenuo jako dobro, ali je sredinom vježbe doskočio na pete i završio na tlu. To je potpuno omelo koncentraciju mladog Osječanina koji je potom vježbu okončao još jednom pogreškom kod doskoka što mu je uvelike pokvarilo končanu ocjenu.

Zlatnu medalju je sa 15.166 osvojio Britanac Kristian Thomas, srebro je sa 15.066 osvojio Rus David Beljavskij, a broncu sa 14.941 Švicarac Pablo Braegger.