Nogomet, Primera

Barcelona zadržala tron: Pedro zabio čudesne škarice

Barcelona je nastavila niz i tako zadržala prednost u odnosu na Real u Primeri. Slavila je 2:0 protiv Real Sociedada na Camp Nou.

Neymar je u 13. minuti opasno zaprijetio nakon što se zaletio u šesnaesterac, gađao je tik uz lijevu vratnicu, ali raspolženi Geronimo Rulli odlično je reagirao.

Gerard Pique promašio je čisti zicer u 29 minuti, jer je sa svega nekoliko metara pogodio diretno u gostujućeg vratara.

Početkom drugog poluvremena nastavila se ofanziva po gostujućim vratima, pa je u 48. minuti opasno zaprijetio Marc Bartra nakon što je glavom umalo prebacio vratara.

I tri minute kasnije, u 51. minuti, Neymar je oduševio krcati stadion. Izbjegao je zaleđe, te je izbio uz lijevu vratnicu odakle mu nije bilo teško glavom zabiti u neobranjeni dio mreže.

Brazilac je tako zabio u šest zadnjih natjecanja u kojima je sudjelovala Barcelona i u tome je jedinstven ove sezone.

I kad se činilo da će Neymar biti prvo ime susreta, dogodio se Pedro! U 85. minuti lopta se odbila do njega, a koji je bio na nekih 10 metara okrenut leđima, a onda je škaricama zakucao pod gredu šokiranog vratara gostiju!

Dvije minute kasnije Messi je umalo zabio i treći gol, jer je njegov pokušaj otišao nešto malo od lijeve vratnice.

Barcelona je zadržala najmanje dva boda prednosti u odnosu na Real.