Nogomet, Serie A

Serie A: Gradski derbi u Veroni bez pobjednika

Chievo i Hellas Verona su odigrali 2:2 u gradskom derbiju u 35. kolu Serie A. To znači da je Chievo ove sezone vladar u Veroni jer je, osim što je bolji na ljestvici, dobio prvi međusobni ogled ove sezone s 1:0. Tim rezultatom su završile posljednje tri međusobna susreta, do današnjeg.

Poveo je Chievo u 9. minuti preko Paloschija, ali preokret je uslijedio u samo šest minuta. U 20. je zabio Gomez, a u 26. Luca Toni. Izjednačio je Pellisier s bijele točke pet minuta prije odlaska na odmor.

Chievo je tako uspio malo podebljati statističku rubriku 'golovi', naime, momčad je to s najgorim napadom u ligi. Zabili su samo 27, odnosno 0.77 po utakmici.

Treba istaknuti da je Luca Toni zabio 19. prvenstveni pogodak i drugi je na ljestvici strijelaca, dao je samo jedan manje od Teveza! A Toniju je 37 godina!