Nogomet, Prijateljske utakmice

Prijateljske: SAD preokrenuo vodstvo Nizozemske

Nizozemska reprezentacija još jednom je razočarala svoje navijače. Momčad koju vodi kritizirani izbornik Guus Hiddink u dramatičnoj je završnici prijateljske utakmice poražena protiv SAD-a 3:4. Nizozemci su na Amsterdam Areni vodili do 89. minute 3:2, ali su u zadnjim minutama primili dva gola.

Prvo je izjednačio Daniel Williams, inače igrač engleskog Readinga, da bi zatim Bobby Woods donio pobjedu Klinsmannovoj momčadi u 2. minuti sudačke nadoknade. Inače, igrač rođen na Havajima ove je sezone igrao za njemačkog drugoligaša Erzgebirge Aue koji je ispao treću ligu.

Za domaćine je dva gola zabio Klaas-Jan Huntelaar (27. i 49.), a u strijelce se upisao i novi napadač Manchester Uniteda Memphis Depay (53.).

Za Klinsmannovu momčad pogotke su još postigli Zardes (33.) i Brooks (70.).