Nogomet, Serie A

Serie A: Pobjeda Juventusa, prvi ligaški zgoditak Mandžukića

U susretu 9. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je pobijedio Atalantu 2-0, a drugi pogodak za torinski sastav zabio je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić.

Bio je to njegov prvi ligaški pogodak ove sezone Prvi gol na utakmici zabio je Dybala u 28. minuti sjajnim udarcem s više od 25 metara udaljenosti. Argentinac je potom u 49. minuti asistirao Mandžukiću za 2-0. Hrvatski napadač je igrao do 77. minute kada je umjesto njega u igru ušao Morata.

Pobjedu je ostvario i Milan koji je na San Siru porazio Sassuolo 2-1. Domaćin je do pobjede stigao golovima Carlosa Bacce (31-11m) i Luiza Adriana (86), dok je pogodak za goste, koji su od 29. minute igrali bez isključenog Andree Consiglija, postigao Domenico Berardi (53). Šime Vrsaljko je odigrao cijeli susret za goste.

Mario Mandzukic 2:0 | Juventus - Atalanta 25... by EuropeanLeagueLiveGoal

Večeras su na rasporedu još tri utakmice, a sastaju se Fiorentina - Roma, Lazio - Torino i Chievo - Napoli. Na ljestvici vodi Fiorentina sa 18 bodova, koliko ima i Inter na drugom mjestu. Treća je Roma sa 17 bodova. Juventus je skočio na 12 mjesto sa 12 bodova.

REZULTATI:

Milan - Sassuolo 2-1 ( Bacca 31-11m, Luiz Adriano 86 / Berardi 53)
Juventus - Atalanta 2-0 ( Dybala 28, MANDŽUKIĆ 49)
Udinese - Frosinone 1-0 ( Lodi 20)
Sampdoria - Verona 4-1 (Muriel 11, Zukanovic 28, Soriano 45, Eder 54 / Ionita 75)