Nogomet, Primera

Primera: Sanabria zabio tri zgoditka za pobjedu Sportinga

Sporting je u Gijonu s 3:1 pobijedio Las Palmas, a hat-trick je postigao Antonio Sanabria.

Utakmicu je sjajnom prilikom otvorio Alen Halilović. U osmoj je minuti jurnuo u prodor, prošao je pored nekoliko protivničkih igrača, ali nije imao snage za snažan šut pa je vratar bez problema zaustavio loptu. Izborio je mladi hrvatski reprezentativac tim pokušajem korner, sam je ubacio iz kuta, a nakon toga je glavom gredu zatresao Jorge Mere.

Merge je zaprijetio i u 17. minuti, ali mu je pokušaj obranio vratar Las Palmasa. No na odbijanac je natrčao Sanabria i pospremio loptu u mrežu za 1:0.

Las Palmas je stigao do izjednačenja u 38. minuti, a strijelac je bio Nabil El Zhar.

Potom je na scenu ponovno stupio Antonio Sanabria i s dva nova pogotka donio pobjedu svojoj momčadi. U 78. je minuti zabio glavom, a konačni je rezultat postavio šest minuta kasnije. Oba mu je puta za pogodak asistirao Jony.

Las Palmas je od 71. minute igrao s desetoricom igrača jer je nakon drugog žutog kartona isključen Oliva Aythami. Alen Halilović je odigrao čitav susret.