Skijanje

Skijanje: Hansdotter vodi nakon prve vožnje, Komšić 49.

Trenutno vodeća u redoslijedu slalomašica Šveđanka Frida Hansdotter bila je najbrža u prvoj vožnji slalomske utrke u austrijskom Lienzu, a jedina hrvatska predstavnica Andrea Komšić nije uspjela izboriti mjesto među 30 najbržih koje će se natjecati za bodove u drugoj vožnji, osvojivši 49. mjesto.

Hansdotter je sa startnim brojem 6 postavila najbolje vrijeme (52.91) prve vožnje posljednje utrke skijašica u Svjetskom kupu ove kalendarske godine i bila jedina koja se niz stazu u Lienzu spustila brže od 53 sekunde. Borba za pobjedu će biti vrlo zanimljiva, jer Švicarka Wendy Holdner za Šveđankom zaostaje samo 11 stotinki, a bez izgleda nije ni trećeplasirana Austrijanka Michaela Kirchgasser koju od Hansdotter dijeli 39 stotinki.

Andrea Komšić je po drugi put u karijeri stala na start slalomske utrke u Svjetskom kupu. No, baš kao i prije tri godine na Sljemenu, 19-godišnja Zagrepčanka nije uspjela izboriti mjesto u drugoj vožnji. Za Hansdotter je zaostala 4.17 sekundi, a za ulaz među 30 najboljih trebalo je skijati 1.75 sekundi brže. S vremenom 57.08 Komšić je zauzela 49. mjesto.