Nogomet, Le Championnat

Le Championnat: Subašić obranio jedanaesterac

U derbiju 22. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon i Marseille su odigrali bez pobjednika 1-1. Gosti su poveli golom Remyja Cabelle u 64. minuti, a izjednačio je Corentin Tolisso u 78. minuti.

U ranije odigranom susretu Monaco je pobijedio Toulouse 4-0 probivši se na drugo mjesto. Golove za momčad iz Kneževine zabili su Bernardo Silva (28), Fabio Coentrao (36), Guido Carrillo (70) i Helder Costa (90+3). Sjajnu predstavu pružio je i hrvatski vratar Danijel Subašić koji je u 39. minuti obranio jedanaesterac Wissamu Benu Yedderu. Mario Pašalić je pobjedu Monaca pratio s klupe za pričuve.

Monaco je ovom pobjedom produžio niz bez poraza na devet kola.

Na ljestvici vodi PSG sa 60 bodova, Monaco je drugi sa 39 bodova, a na trećem mjestu je Nica sa 36 bodova. Slijede Rennes (34), Angers (34), St Etienne (33) i Caen (33).