Nogomet, Le Championnat

Le Championnat: Subašić sačuvao čistu mrežu protiv Nice

Nogometaši Monaca s minimalnih su 1-0 pobijedili Nicu u prvoj utakmici 25. kola francuskog nogometnog prvenstva, odigranoj u subotu na stadionu Louis II u Monte Carlu.

Pobjednički pogodak u derbiju Azurne obale postigao je Bakayoko u 81. minuti, a Monaco je do tri boda stigao, iako je od 48. minute igrao s igračem manje, zbog isključenja Dirara.

Još jednu utakmicu bez primljenog pogotka čuvajući vrata Monaca odigrao je hrvatski reprezentativac Danijel Subašić, dok je Mario Pašalić bio u početnoj postavi, a u 66. minuti zamijenio ga je Carrillo. Subašić je u sučevom vremenu zaradio žuti karton.

Ovom pobjedom Monaco se učvrstio na drugom mjestu ljestvice francuskog prvenstva s 45 bodova, šest više od trećeplasirane Nice. Na vrhu je daleko odmakao PSG koji ima 66 bodova i utakmicu manje.

U subotu je na rasporedu još šest utakmica 25. kola, koje započinju u 20 sati: Angers - Lyon, Bastia - Troyes, Caen - Reims, Ajaccio - Guingamp, Lorient - Montpellier, Toulouse - Nantes.