Skijaški skokovi

Skijaški skokovi: Nova pobjeda Prevca

Slovenac Peter Prevc u subotu je uvjerljivo slavio na natjecanju skijaša skakača za Svjetski kup u kazahstanskom Almatyju, i to mu je 18. pobjeda u karijeri, a 12. ove sezone.

Peter Prevc je pobijedio sa skokovima od 141 i 137,5 metara. Drugi je bio Austrijanac Michael Hayboeck (138 i 133 m) , a treće mjesto pripalo je Nijemcu Severinu Freundu (135 i 135 m), koji brani naslov ukupnog pobjednika Svjetskog kupa.

U nedjelju skijaši skakači još jednom se bore za bodove u Almatyju, a Peter Prevc, koji je vodeći u ukupnom poretku sa 1798 bodova, ima priliku već u Kazahstanu osvojiti veliki kristalni globus. Do kraja sezone ostalo je još sedam natjecanja, a Severin Freund zaostaje za Prevcom čak 599 bodova.