Nogomet, Primera

Primera: Atletico i Espanyol bez golova, Vrsaljko ostao bez nastupa

Nogometaši Atletico Madrida u subotu su u 14. kolu Primere na svom stadionu protiv Espanyola odigrali 0-0, a hrvatski branič Šime Vrsaljko nije bio u postavi Atletica.

U velikom derbiju Barcelona i Real Madrid su na Nou Campu odigrali 1-1, a Real je na čelu sačuvao šest bodova prednosti ispred Katalonaca.

U jednom od najgorih derbija u zadnje vrijeme Real se spasio poraza u zadnjoj minuti golom Sergia Ramosa na dodavanje našeg Luke Modrića, dok je Barcelona vodila golom Luisa Suareza u 53. minuti.

Ivan Rakitić je igrao za Barcu do 60. minute, kada ga je zamijenio Iniesta, dok je kod Reala Modrić odigrao cijelu utakmicu, a Mateo Kovačić je izašao iz igre tri minute prije kraja.

Nogometaši Granade zabilježili su tek u 14. kolu svoju prvu pobjedu, svladavši trećeplasiranu Sevillu s 2-1. Granadu su do velike pobjede odveli golovi Andreasa Pereire (27) i Davida Lombana (57), dok je za Sevillu poraz ublažio Wissam Ben Yedder (90+5pen).