Nogomet, Le Championnat

Le Championnat: Lyon se pobjedom probio na treće mjesto

U susretu 31. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je pobijedio Nantes 2-0 i probio se na treće mjesto Le Championnata.

Golove za Lyon zabili su Gaetan Perrin u 83. minuti i Alexandre Lacazette iz jedanaesterca u sudačkoj nadoknadi.

Lille je pobijedio Toulouse 1-0 i još ga više približio drugoj ligi. Strijelac je bio Amalfitano u 17. minuti. Rezultatom 1-0 je slavio i Guingamp na gostovanju kod Reimsa. Važne bodove gostima je donio Sankhare pogotkom u 26. minuti.

St Etienne je slavio protiv Montpelliera 3-0 golovima Nolana Rouxa (74), Oussama Tannanea (80) i Valentina Eysserica (84).

Angers je deklasirao Lorient 5-1, dok je Caen slavio protiv otpisanog Troyesa 2-1.

Na ljestvici vodi PSG sa 77 bodova, Monaco je drugi sa 52 boda, a Lyon je sada treći sa 49 bodova. Slijede Nica (47) i Caen (46).