Sport

Košarka, A-1 liga žene

Košarkašice Zadra dočekuju ekipu Kvarnera

Košarkašice Zadra dočekuju ekipu Kvarnera

U 16. kolu A-1 lige, košarkašice Zadra dana s početkom u 16 sati na Višnjiku dočekuju ekipu riječkog Kvarnera u borbi za ostanak u četiri najbolje ekipe koje će u doigravanje za prvaka Hrvatske.

Košarkašice Zadra nakon više od mjesec dana pauze zbog obveza reprezentacije i Kupa Ružice Meglaj, izgubile su pozitivan ritam u kojem su bile do tad te su u nastavku natjecanja iznenađujuće poražene u Splitu (68-71), dok su s druge strane Riječanke doma bile uvjerljive protiv dubrovačke Raguse  (81-54).

Riječanke su trenutačno na skoru 12-3 i bore se s Trešnjevkom (12-4) za drugo mjesto, dok su igračice trenerice Marije Mazije upisale 10 pobjeda i 5 poraza, i trenutačno petoj Ragusi bježe jednu pobjedu i imaju bolji međusobni skor. 

Teoretski Zadrankama treba još jedna pobjeda u posljednja tri kola kako bi i matematički bile sigurne u doigravanju. Vjerujemo da to može biti već danas protiv Kvarnera, jer Riječanke nisu nepobjedive a imaju i nekih svojih problema unutar ekipe.

mmb

Dodavanje novih komentara je onemogućeno.