Engleski Liga kup

Payet spasio Bilića blamaže u Liga kupu

West Ham je otpor četveroligaša Accringtona na domaćem terenu slomio tek u 96. minuti i tako izborio osminu finala engleskog Liga kupa. Junak je bio Dimitri Payet.

Manchester United prekinuo je niz od tri uzastopna poraza pobjedom kod niželigaša Northamptona 3:1. Poveli su vragovi preko Carricka u 17. minuti, no da se na odmor ode s 1:1 pobrinuo se Revell golom iz penala u 42. minuti. Ipak, u nastavku su Herrera i Rashford osigurali slavlje momčadi Josea Mourinha.

Prolazak dalje izborio je i Manchester City koji je na gostovanju kod Swanseaja dobio 2:1. Utakmicu su riješili u nastavku golovima Clichyja u 49. i Garcije u 67. minuti. Domaćin je tek u sudačkoj nadoknadi ublažio poraz preko Sigurdssona.

Najuvjerljiviji je bio Tottenham koji je na White Hart Laneu s 5:0 razbio Gillingham. Eriksen je zabio prva dva, a u strijelce su se upisali još Janssen, Onomah i Lamela.