Nogomet, Primera

Španjolska: Preokret Valencie kod Leganesa

Nogometaši Valencije su pod vodstvom novog trenera Salvadora Gonzaleza ostvarili drugu uzastopnu pobjedu u španjolskom prvenstvu, slavivši u nedjelju na gostovanju kod Leganesa s 2-1.

Domaća momčad iz madridskog predgrađa povela je u 21. minuti pogotkom Argentinca Szymanowskog, a potom je uslijedio preokret.

Za 1-1 je pogodio Portugalac Nani u 34. minuti, a potom je asistirao Mariju Suarezu kod pobjedničkog pogotka u 52. minuti. Leganes je u 62. minuti imao idealnu priliku za izjednačenje, ali je vratar Diego Alves obranio kazneni udarac koji je izveo Szymanowski.

S dvije uzastopne pobjede ostvarene u razmaku od tri dana Valencia se sa šest bodova s posljednjeg mjesta probila do 14. pozicije i imao samo bod manje od Leganesa koji je na 11. mjestu.

Na vrhu je Real Madrid sa 14 bodova, slijede Barcelona s 13 i Athletic Bilbao s 12.