Nogomet, Liga prvaka

Liga prvaka: Benfica ispustila vodstvo 3-0

U susretu 5. kola B skupine nogometne Lige prvaka Bešiktaš i Benfica su u Istanbulu pred 40,000 gledatelja odigrali 3-3 premda su gosti do 58. minute vodili 3-0.

Portugalci su odigrali sjajno prvo poluvrijeme postigavši tri gola u prvih pola sata utakmice. Strijelci su bili Goncalo Guedes (10), Nelson Semedo (25) i Ljubomir Fejsa (31).

Činilo se kako je gosti rutinski odraditi nastavak utakmice i pobjedom osigurati plasman u osminu finala. Međutim, Bešiktaš je velikim preokretom u drugom poluvremenu uspio izjednačiti. Na koncu su gosti strahovali i za jedan bod. Tvorci velikog preokreta bili su Cenk Tosun (58), Ricardo Quaresma (83-11m) i Vincent Aboubakar (89).

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Napoli i Dynamo Kijev.

Na ljestvici vodi Benfica s osam bodova, Bešiktaš ima sedam baš kao i Napoli, no Talijani imaju utakmicu manje, a na začelju je kijevski Dynamo s jednim bodom.

REZULTATI:

Bešiktaš - Benfica 3-3 (Tosun 58, Quaresma 83-11m, Aboubakar 89 / Guedes 10, Semedo 25, Fejsa 31)

Večeras: Napoli - Dynamko Kijev