#poslovanje
Prodaja Honora je za Huawei krivulja samopomoći
Prema izvješću China Business News, utvrđen je plan prodaje Honora po cijeni od 100 milijardi yuana (oko 12,8 milijardi eura). Huawei će službeno objaviti vijest vjerojatno 20. studenog.
Honor brend je predstavljen 2011. godine kao linija Huaweija. U prosincu 2013. postaje neovisna marka mobitela kako bi se borio na tržištu protiv Xiaomija i njegovih niskih cijena na gotovo "klonirani" način.
Uz pomoć Huaweijevih prednosti i podrške u tehnološkom istraživanju i razvoju, marketinškim kanalima, lancu opskrbe i podršci robne marke, Honor brzo postaje "nova snaga" na tržištu mobilnih telefona. Postupno raste prodaja i pridonosi statistici ukupne prodaje Huawei mobitela.
Primjerice, na ruskom tržištu imali su veći udio od Samsunga i približno 75 % od ukupne Huawei prodaje. Isto tako, Honor je u trećem tromjesečju ove godine činio 26 % ukupnih isporuka Huawei mobitela na globalnoj razini, pokazuju podaci Canalysa.
No, Honor nije ipak toliko profitabilan kao Huawei i nikada nisu uspjeli uhvatiti prodajne brojke Xiaomi. U 2019. godini prihod Honora je iznosio samo 90 milijardi kineskih yuana, a neto dobit oko 6 milijardi yuana. Također brend ima neka uska grla. Jedno od njih je što nikada nisu "smjeli" razviti vrhunski mobitel kako ne bi utjecao na Huawei i njihovo pozicioniranje na tržištu visoke klase.
Zašto Huawei prodaje Honor?
Razlog zbog kojeg Huawei želi prodati Honor je vrlo realan. Nakon što su uvršten u američki "Entity Control List", došlo je do primjetnog međugodišnjeg pada prodaje ( 23 postotna boda) i nedostatka čipova. Čak i sada nakon izbora u SAD-u, pozitivne promijene za Huawei koje uključuju dozvolu Qualcomma za isporuku 4G čipova, ne mogu biti pokrenute u kratkom vremenu, a svaki dodatni proizvedeni Honor mobitel smanjuje određenu količinu zaliha.
Hoće li ova prodaja dovesti Huawei do gubitka ?
Prodaja Honora neće nikome naštetiti. Huawei će povratiti barem dio sredstava, a američka zabrana neće ograničavati korištenje Google servisa i kupnju komponenti, uključujući aplikativne procesore. To će omogućiti novima vlasnicima brenda daljnje poslovanje s mobitelima i dobavljačima. Istovremeno, mogu razvijati vrhunske modele mobitela.
Izdvojeno
-
Ovo je priča o životnom putovanju jedne žene i njezine srodne duše koja je duboko utkana u urbano tkanje našeg grada Zadra.
-
Hrana ima veliku ulogu u dugom i zdravom životu, a mnogi od nas hrane se namirnicama koje štete cjelokupnom zdravlju.
-
U Kneževoj palači u Zadru jučer je otvorena izložba Mirila – počivala duša / Tragovi u kamenu. Izložba je organizirana u sklopu projekta Niti života u suradnji s Turističkom zajednicom općine Starigrad i Narodnim muzejom Zadar, a cilj joj je prikazati priču kulturnoj baštini Velebita.
-
U Kolanu kreativnom radionicom “Mašta u boji” počinje karnevalski program, koji donosi raznovrsne događaje za sve generacije.
Reci što misliš!