Online overdose
Umro nakon 23 sata igranja videoigre
Preduga partija besplatne ratne igre online League of Legend bila je fatalna za mladog Tajvanca
Policija je pronašla beživotno tijelo 23-godišnjeg Chen Rong-yua u cyberkafiću u blizini Taipeija. Ruke su mu još uvijek bile ispružene prema tipkovnici i mišu, piše Sydney Morning Herald.
Konobari su rekli da je ušetao u kafić u utorak kasno navečer i sjeo za jedan od računalnih terminala u kutu.
Tijekom boravka u kafiću često bi dremnuo pa osoblje isprva nije primijetilo da nešto nije u redu. Pokušali su ga probuditi iduće noći. Kad su otkrili da mu je tijelo hladno, pozvali su policiju. Chenova obitelj vlastima je rekla da je imao problema sa srcem, zbog čega je bio na liječenju u rujnu prošle godine.
Istraga je još uvijek u tijeku, no policija sumnja da je nesretnom gejmeru glave došla kombinacija umora, dugog sjedenja i hladnoće, koja je mogla dovesti do stvaranja ugruška u krvi i srčanog udara.
Vezane vijesti
Izdvojeno
-
Zadar je u 21. kolu poražen u Beogradu. Domaćin Crvena zvezda bio je bolji s rezultatom 87:76
-
Drugim riječima, nedostatak sna je loš, a čak i bez podvrgavanja ekstremima budnosti danima bez prekida, produljena razdoblja bez preporučenih 7-8 sati noću mogu dovesti do ozbiljnih zdravstvenih posljedica.
-
Novi "personalizirani" online alat koji predviđa najučinkovitije lijekove za pojedinačne pacijente s dijabetesom tipa 2 mogao bi koristiti milijunima ljudi s tim stanjem, kažu istraživači.
-
Tri dana bez sna, a čovjek obično ne može jasno govoriti niti normalno hodati. Dodajte još dva dana i on ili ona će vjerojatno halucinirati i biti na rubu mentalnog sloma.
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.