Više od milijarde mladih glazbu sluša preglasno
Više od milijarde mladih sluša glazbu toliko glasno da im može oštetiti sluh, upozorila je u petak Svjetska zdravstvena organizacija (WHO).
Više od pola od toga broja izloženo je nedzravoj razini zvuka u vlastitim slušalicama, a oko 40 posto svoj sluh izlaže riziku u klubovima, barovima, pa i na sportskim događajima gdje je glazba iz zvučnika u stankama preglasna.
WHO poziva mlade da glasnu glazbu u slušalicama slušaju manje od sata dnevno.
Glazba u noćnim klubovima tipično se pušta na 100 decibela, što je jednako buci pneumatske bušilice u blizini i sigurno je po zdravlje samo petnaestak minuta.
Gubitak sluha može imati ozbiljne posljedice na fizičko i mentalno zdravlje i mladima ugroziti izglede u obrazovanju i zapošljavanju, naglašava WHO.
"Moraju biti svjesni da je gubitak sluha nepovratan", rekao je viši dužnosnik WHO-a Etienne Krug.
Vezane vijesti
-
-
Kad odvojite robotovu glavu, ona se pretvara u dvostruku utičnicu za slušalice
-
Prije desetak godina nitko nije ni pomišljao na to da slušanje glazbe može biti opasno po zdravlje ili pak život
-
Novi album svjetske superzvijezde Adele, nazvan "30", popeo se na broj jedan i postao je najprodavaniji album godine, srušivši rekord nekada vrlo popularne švedske pop grupe Abbe, javlja u subotu BBC.
Izdvojeno
-
Evo mogućih razloga zašto vam je stalno hladno, prema portalu klix.
-
U subotu, 23. studenog u kasnim večernjim satima liječničku pomoć zatražio je 62-godišnji hrvatski državljanin kojem su pregledom u zadarskoj bolnici utvrđene teške tjelesne ozljede.
-
Zbog sumnje da je s ciljem stjecanja imovinske koristi i po prethodno smišljenom planu počinio imovinska kaznena djela, osumnjičeni je predan pritvorskom nadzorniku
-
Policijski službenici Postaje pomorske i aerodromske policije Zadar proveli su kriminalističko istraživanje nad 41-godišnjim hrvatskim državljaninom zbog sumnje u neovlaštenu proizvodnju i promet drogama.
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.