oštar govor
Predsjednica: Slika koja je pred nama danas u Hrvatskoj nije blistava
Oštar govor održala je u Opatiji na tradicionalnom savjetovanju Hrvatskog društva ekonomista predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović. Istaknula je da slika Hrvatske nikome ne daje razloga za zadovoljstvo, nego na suprotni - nemir i tjeskobu
Dugo se već u javnosti i medijima priča o sukobu Pantovčaka i Banskih dvora, a predsjednica je danas svakako zaoštrila svojim porukama, među kojima je i pitanje: "Tko ovdje donosi odluke?".
Nabrojila je niz poraznih primjera, poput onih da nam je rast BDP-a među najnižima u Europskoj uniji, slaba ulaganja u inovacije i razvoj od svega 88 eura po stanovniku, dok je svjetski prosjek gotovo 600 eura, a nije izostavila niti iseljavanja i izrazito niske mirovine.
"Slijedom takvog pristupa možemo zaključiti kako slika koja je pred nama danas u Hrvatskoj nije blistava", upozorila je Grabar-Kitarović.
Vezane vijesti
-
Skupini od stotinjak volontera, koliko se u subotu okupilo u prostoru sisačkoga distribucijskog centra Caritasa Sisačke biskupije, pridružila se i bivša predsjednica države Kolinda Grabar-Kitarović.
-
Hrvatska predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović izjavila je u petak da je svoj "politički kapital" uložila u poboljšanje odnosa Hrvatske i Srbije i upozorila da "zapaljive izjave" iz Beograda mogu nanijeti nepopravljivu štetu odnosima dviju susjednih zemalja.
-
Predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović izjavila je u ponedjeljak da se ne namjerava spuštati na razinu da komentira govor srbijanskog predsjednika Aleksandra Vučića na Kosovu i kazala da on za Hrvatsku nije relevantan.
-
Predsjednica države Kolinda Grabar-Kitarović sastala se u četvrtak s albanskim premijerom Edijem Ramom, a gospodarski odnosi Albanije i Hrvatske i njihovo daljnje širenje, uz uvjet znatno bolje prometne povezanosti, bili su glavna tema tog susreta
Izdvojeno
-
Zadar je u 21. kolu poražen u Beogradu. Domaćin Crvena zvezda bio je bolji s rezultatom 87:76
-
Drugim riječima, nedostatak sna je loš, a čak i bez podvrgavanja ekstremima budnosti danima bez prekida, produljena razdoblja bez preporučenih 7-8 sati noću mogu dovesti do ozbiljnih zdravstvenih posljedica.
-
Novi "personalizirani" online alat koji predviđa najučinkovitije lijekove za pojedinačne pacijente s dijabetesom tipa 2 mogao bi koristiti milijunima ljudi s tim stanjem, kažu istraživači.
-
Tri dana bez sna, a čovjek obično ne može jasno govoriti niti normalno hodati. Dodajte još dva dana i on ili ona će vjerojatno halucinirati i biti na rubu mentalnog sloma.
Reci što misliš!