Praćenje rada službenika
Novi zakon dovodi brže otkaze
'Ovim zakonom uveli smo više reda u rad i mjerenje rada službenika i namještenika', rekao je ministar Mlakar
Vlada je izmijenila Zakon o državnim službenicima i namještenicima, a jedna od novina je institut izvanrednog otkaza. Iako su prema mišljenju mnogih zaposleni u državnim službama od otkaza bili zaštićeni kao lički medvjedi, izvanredni otkaz u budućnosti moći će im se uručiti ako dva do tri mjeseca ne obavljaju svoje poslove na zadovoljavajući način, piše 24sata.hr
Zakonom je unaprijeđen i sustav ocjenjivanja kojim će se pratiti rad službenika i namještenika tijekom godine dana.
'Ovim zakonom uveli smo više reda u rad i mjerenje rada službenika i namještenika', rekao je ministar Mlakar. Kako priča o otkazima nije omiljena tema ministara ni premijerke Jadranke Kosor, nitko osim resornog ministra o ovom zakonu nije rekao ni riječ.
Mlakar je na sjednici Vlade izvijestio i da će do 31. ožujka ove godine zaživjeti Registar zaposlenih u državnim i javnim službama. Još ne znaju njihov točan broj, ali on se kreće između 230.000 do 240.000 ljudi. Iako nitko u Vladi nije rekao koliko će porezne obveznike stajati izrada registra koji će biti u elektroničkom obliku, iz zakona je vidljivo da ćemo ga platiti 10 milijuna kuna.
Vezane vijesti
-
-
-
-
Otkaza je u deset godina bila svega 50-ak jer o njima konačnu odluku donosi službenički sud
Izdvojeno
-
Istezanje svako jutro može poboljšati fleksibilnost i opskrbiti vas energijom za dan koji je pred vama. Većina ljudi ima potrebu protegnuti se nakon buđenja kako bi ublažili ukočenost zglobova i poboljšali cirkulaciju.
-
Gostujući kod Mile Moralić u Točki na tjedan, predsjednička kandidatkinja Ivana Kekin otkrila je što najviše zamjera aktualnom predsjedniku Zoranu Milanoviću
-
Širom Izraela u nedjelju su se oglasile sirene nakon čega je uslijedilo više raketnih napada iz smjera Libanona u kojima je ranjeno više ljudi, objavila je izraelska vojska.
-
Hrvatska još uvijek previše energenata uvozi te i dalje prevladavaju fosilni izvori, no ima sve uvjete za dobru zelenu tranziciju u kojoj će prevladavati energija iz obnovljivih izvora, naglasci su s konferencije Energetski sektor - prilike i izazovi.
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.