Politika

S press konferencije

Akcija mladih: U Europu ulazimo kao sluge

Akcija mladih: U Europu ulazimo kao sluge

Akcija Mladih je objavila listu za euro parlament na kojoj im je ponuđeno drugo mjesto što su odbili zbog činjenice što u Europu ulazimo kao sluge, a ne kao punopravni članovi.

Razlog tome je način koji su dogovorile naše političke elite, koje su vjerojatno pritom mislile na povećanje osobne imovine, a ne na interese naroda i teritorija Republike Hrvatske.

U pregovorima o priključivanju imamo razloga sumnjati u postojanje naših pregovarača, budući da na osnovi rezultata izgleda da su samo primali popise onoga što smo mi dužni ispuniti, a propustili su zaštititi imena, osobine, kvalitativne razlike i sl. velikog broja naših autohtonih proizvoda (npr. Prošek); zaštititi izvozne interese RH u pogledu povlastica koja ćemo ulaskom u EU izgubiti, a da nisu dogovorene povlaštene okolnosti, pa se možemo samo nadati da će recimo Litvanci prepoznavati Vegetu jednako kao i Makedonci.

''Pregovori" u kojima se naša, ne tako davno treća brodograđevna industrija u svijetu, sustavno predstavlja kao teret, trebali su bar objasniti što će to europske banke financirati a što će zaposliti nekadašnjih 8000 tisuća radnika 3.maja, u ratarskoj i stočarskoj proizvodnji dogovarani poticaji tako su uspješni da se našim proizvođačima ograničavaju upravo tamo gdje možemo konkurirati onima iz EU npr. u proizvodnji šećerne repice...

Uz one koji to bilježe 13.poglavlje; Ribarstvo tako je dogovarano da se propustilo upotrebu naših preko 200 ribolovnih alata, za koja možemo reći ne da su obogatila ribolov Europe, već da su ga upravo formirala

Od činjenice da ulaskom gubimo gospodarski pojas, čija prava zapravo nikad nismo ni koristili, još poraznija je činjenica da u Europsku uniju ulazimo kao zemlja koja na dijelu mora nije odredila svoju granicu. Ne zavaravajte se da se to odnosi samo na ono što možemo nazvati "folklorom" oko spora u Savudrijskoj vali - to se odnosi na činjenicu da na ogromnom dijelu Jadranskog mora, na njegovom dnu koje je teritorij RH koji ne treba proglašavati ili tražiti: on je neosporno hrvatski- da tu nismo odredili crtu sredine u razgraničenju s Republikom Italijom i to eto baš slučajno dnu na sjevernom Jadranu gdje se nalaze potvrđena i potencijalna ogromna nalazišta zemnog plina. Teško je reći o koliko se to prostora radi jer nemamo granicu - ali usporedivo je s prostorom prosječne hrvatske županije.

Imati ćemo manje od 1% prava glasa u EU parlamentu.
Ovo je samo dio svih 35 „dogovorenih" poglavlja, koji je ustvari popis nepovratno izgubljenih prilika, pogaženih tradicijskih i kulturoloških posebnosti Hrvatske, zbog čega je svaki dobronamjeran čovjek u Hrvatskoj neizmjerno tužan i razočaran, istaknuli su iz Akcije mladih.


Dodavanje novih komentara je onemogućeno.