Brammertz se nada brzoj odluci sudaca o Šešeljevu vraćanju u pritvor
Glavni tužitelj Međunarodnog kaznenog suda za bivšu Jugoslaviju (ICTY) Serge Brammertz izjavio je kako očekuje brzu odluku sudskog vijeća o žalbi zbog privremenog puštanja na slobodu optuženog za ratne zločine Vojislava Šešelja dodajući kako bi tome mogla doprinijeti i rasprava koja je o cijelom slučaju vođena na Vijeću sigurnosti Ujedinjenih naroda, objavio je u petak sarajevski "Dnevni avaz".
U intervjuu za taj list Brammertz je istaknuo kako očekuje da će "pogrešna odluka" o Šešeljevu privremenom oslobađanju biti ispravljena, a on vraćen u pritvor Haaškog tribunala.
"Moram reći da nema vremenskog ograničenja (za donošenje odluke) no mi se naravno nadamo, kao što su to uostalom u Vijeću sigurnosti kazale i neke druge članice ovog tijela UN-a, da će odluka biti donesena što prije", izjavio je Brammertz.
Dodao je kako u cijelosti razumije činjenicu da su žrtve ratnih zločina uvrijeđene Šešeljevim javnim istupima te kako se nada da će to i sudsko vijeće imati u vidu kada bude odlučivalo o žalbi zbog privremenog oslobađanja.
Glavni haaški tužitelj još je jednom odbacio odgovornost za Šešeljevo privremeno oslobađanje pojašnjavajući kako je to odluka koju je donijelo sudsko vijeće i to na temelju medicinske dokumentacije u koju tužiteljstvo nije imalo uvid.
"Istinski problem je u tome što ni poslije 12 godina nema presude u postupku protiv Šešelja", kazao je Brammertz.
Vezane vijesti
Izdvojeno
-
Povodom obilježavanja Međunarodnog dana planina, a u sklopu manifestacije „Niti života“ sinoć je u Kneževoj palači svečano otvorena izložba "Velebit" renomiranog hrvatskog akademskog slikara Josipa Zankija.
-
Motoristi će razveseliti djecu svojim dolaskom, prigodnim poklonima i zajedničkim druženjem.
-
Shizofrenija je mentalna bolest od koje obolijeva jedan posto populacije, muškarci najčešće u adolescentskoj dobi, a žene između 23. i 30. godine te je važno na vrijeme prepoznati simptome i započeti terapiju, istaknuto je u srijedu na konferenciji "Shizofrenija 360" u Zagrebu.
-
Cigarete, elektroničke cigarete i drugi duhanski proizvodi štete zdravlju ljudi diljem svijeta, a premda Europska unija želi do 2040. stvoriti prvu generaciju bez duhana, unutar bloka postoje razlike kada je riječ o regulaciji duhanskih proizvoda, piše European Newsroom (ENR).
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.