Ostalo / OI 2008

Stolnio tenis

Dvojica Hrvata u četvrtfinalu!

Zoran Primorac i Ruiwu Tan idu dalje

Prvi je svoj posao obavio Zoran Primorac. Šesterostruki hrvatski olimpijac sjajno je ušao u meč, poveo 2-0 u setovima, no sljedeći prepustio svom suparniku, koji ujedno koristi i trenutak Primorčeve dekoncentracije u četvrtoj dionici meča.

Naime, pri rezultatu 8-4 hrvatski reket gubi sedam poena u nizu i Singapurac izjednačuje dvoboj na 2-2.

Peti set donosi sličnu seriju, ali ovaj puta u korist Primoraca. Igralo se bod za bod, kada Yang pri rezultatu 6-6 u četiri vezana poena ne može naći odgovor na suparničke udarce, pa Primorac zaključuje peti set u svoju korist.

U šestom, pokazat će se i posljednjem setu, hrvatski stolnotenisač nudi malo prilika svom protivniku i s 11-6 okončava susret osmine finala.

Nešto kasnije, Ruiwu Tan pridružio se Zoranu Primorcu u četvrtfinalu stolnoteniskog olimpijskog turnira u Pekingu, pobijedivši u osmini finala Ching Lija iz Hong Konga.

Tan je u susretu osmine finala pobijedio 8. nositelja turnira, Ching Lija iz Hong Konga s 4-2, po setovima 9-11, 11-6, 10-12, 11-8, 13-11, 11-5 nakon 40 minuta igre. Iako je gubio s 1-0 i 2-1, hrvatski predstavnik je odličnom igrom uspio slomiti otpor suparnika iz Hong Konga.

Međutim, u četvrtfinalu Tana očekuje iznimno težak suparnik, Kinez i 3. nositelj Ligin Wang, koji je u osmini finala deklasirao austrijskog veterana Wernera Schlagera 4-0 nakon samo 25 minuta igre. Schlager je u tom susretu osvojio samo 20 poena.