Ostalo / OI 2008

Stolni tenis, četvrtfinale

Sudar veterana: Persson bolji od Primorca

Vjerojatno najstarije četvrfinale u povijesti Igara

Jörgen Persson, 42-godišnji švedski stolnotenisač pobijedio je u četvrtfinalu Olimpijskih igara 39-godišnjeg Zorana Primorca s 4-1 u setovima.

Presudnim se učinio četvrti set kojeg je dobio Persson, makar je Primorac imao priliku smanjiti zaostatak na 3-2 u setovima čime bi meč bio otvoren.

Naime, u tom četvrtom setu Persson je imao 10-8 i dva servisa, no Primorac se potpuno vratio i poveo 11-10. Tada je imao priliku dobiti set, ali Persson se spasio od njegovog napada i kasnije dobio taj set za 3-1.

U petom setu Primorac je imao novu šansu, jer je vodio od samog početka (4-1, 6-3, 7-5). Završnica je ponovno pripala Šveđaninu, a pri njegovom vodstvu 10-9 Persson je u potpunom defanzivnom položaju dočekao grešku Primorcu i mogao je slaviti ulazak u polufinale Olimpijskih igara.

Inače, u meč je bolje ušao Primorac koji je dobio prvi set, ali nakon toga je defanzivna igra Perssona bolje prolazila od napadačke Primorca.

U polufinalu će Persson igrati protiv Kineza Haoa Wanga.

Spomenimo samo kako je Zoran Primorac davne 1988. godine na Olimpijskim igrama u Seoulu osvojio srebrnu medalju u parovima, a Jörgen Persson je prvu stolnotenisku medalju osvojio 1989. godine.