Ljubičasta minuta
Bum, bum!
Kod nas općenito vlada mišljenje da nije važno koliko se ima/nema, važno je feštati "kako Bog zapovida"
Super su mi vatrometi. Mali, srednji, veliki, samo daj. Onaj trenutak kada se mala krijesnica digne visoko, visoko i bum! Rasprsne se u tisuću svojih verzija, u svim bojama i oblicima, naprosto veličanstveno i bučno, baš kako treba kada se nešto treba obilježiti... eksplozijom.
Moja generacija ipak je nekako potisnula slične zvukove koji su nam fijukali nad glavama devedesetih. Potisnuli smo i vreće s pijeskom, eurokrem, Cro-army sličice, radio na baterije i slične tada nam bliske pojave. U svakom slučaju, vatromet je neka drugačija kategorija eksplozije i povezuje se, naravno, sa slavljeničkim raspoloženjem, šampanjcem, osmijehom, veseljem, plesom i ludiranjem.
Pitanje je, trebamo li biti EUforični i zaplesati u nedjelju, 30. lipnja u 23.50? Što da radimo? Da izvučemo majice na šahovnicu iz ormara? Kupimo nekoliko paketa piva, zalijemo ulazak u Europsku uniju kako spada?
Evo, meni se posebno slavi PDV od 25 posto. Ne pušim, ali znam tko bi mogao prestati kada se cijene cigareta popnu na europski standard i kada se za njih bude izdavajalo još minimalno deset kuna. Tko će izdržati to pušačko kukanje.
Možda bi bilo dobro popiti koju za sve one divne stvari na koje nećemo trebati plaćati povrat poreza. Zaletiti se do Graza i nakupovati se vešmašina do kraja života. I ''pravih'' Ariela, ne ovih koje nam podvaljuju u trgovačkim centrima namijenjenih našem tržištu.
Vatromet će nam sigurno pomoći da zaboravimo sve one dugove državnih i privatnih firmi koji su se popeli na pet i pol milijardi eura.
Kod nas općenito vlada mišljenje da nije važno koliko se ima/nema, važno je feštati kako Bog zapovida. Tako da me ugodno iznenađuje sedam posto Hrvata (prema istraživanju agencije Ipsos Puls) koji žele taj vatromet, a 42 posto ima nešto razuma pa smatra da slavlje uopće nije potrebno.
Jesmo li zaista tako depresivni, odnosno zasićeni tim ulaženjem, pristupanjem, hoće-neće-sad će-evo-samo-što-nije približavanjem ''europskoj obitelji''? Onoj u kojoj trava ipak nije tako zelena kako bi trebala biti? Nije to ona EU iz 2004. ili 2007. kada su joj se priključile bivše komunističke zemlje. Budućnost je neizvjesna, a mladi na kojima ta ista budućnost ostaje, razočarani.
Bum! Bum! Bum! Eksplozija u ponoć, 1. srpnja 2013. ući će u udžbenike iz povijesti. Ako ne bude vatrometa, dobro će doći i nekoliko prskalica. Na primjer, za onih 11 milijardi eura iz strukturnih fondova koji će nam sjesti na račun kroz desetak godina. Solidarnost je na djelu - propitujemo tzv. ''europske vrijednosti'' ne samo mi, nego i ostatak Europe.
I dok raste pesimizam, tamo gore u Remetincu, Ivo Sanader u svojoj ćeliji piše knjigu 'Kako smo platili ulazak u EU'. Jedva čekamo.
Vezane vijesti
-
Političari tako više ne potpisuju ugovore i ne režu crvene vrpce, nego se valjaju po plahtama s ljubavnicama
-
Bojim se da je pred nama još jedan val mazanja očiju, medijskih prepucavanja, strelica s ljevice ii desnice
-
Idu li vam na živce oni koji ponavljaju i ponavljaju - eh, loše je, ali živi smo, ma moglo bi biti i gore!?
-
Standard & Poor's naziv je koji danas zna prosječan Hrvat i Hrvatica, baš kao što zna za D & G, H & M, jer to su nazivi koje se može vidjeti u shopping centrima, a njih u Hrvatskoj, hvala bogovima, ne nedostaje
Izdvojeno
-
Dežurna ambulanta Doma zdravlja od subote, 25. siječnja radit će na novoj lokaciji. Posebna vikend dežurstva koju organizira Dom zdravlja Zadarske županije u djelatnosti opće/obiteljske medicine bit će organizirana u Zadru na adresi Prolaz cara Augusta 1.
-
I na Jadranu u petak prestanak kiše, a zatim duž većeg dijela obale suho, djelomice sunčano i razmjerno toplo.
-
Ovo je priča o životnom putovanju jedne žene i njezine srodne duše koja je duboko utkana u urbano tkanje našeg grada Zadra.
-
Hrana ima veliku ulogu u dugom i zdravom životu, a mnogi od nas hrane se namirnicama koje štete cjelokupnom zdravlju.
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.