Manifestacija "Europa u Zadru"
Blagdan Dana državnosti u znaku hrvatskih izvođača
Manifestacija ˝Europa u Zadru˝ nastavlja sa svojim programom i sutra, 25. lipnja. Blagdan Dana državnosti proteći će u znaku hrvatskih izvođača.
Prvi dio programa održat će se u Muzeju antičkog stakla, a radi se o tribini Narodnog lista pod nazivom ˝Hrvatski mediji - baštinici europske tradicije˝. Rasprava započinje u 12:00 sati, a na njoj će govoriti prof. dr.sc Gordana Vilović, izvanredna profesorica na Fakultetu političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu i prof. dr. sc Stjepan Malović, umirovljeni profesor Sveučilišta u Zagrebu i Zadru.
Program se nastavlja u večernjim satima, orguljaškim koncertom Edmunda Borića u Katedrali svete Stošije. Svi posjetitelji moći će uživati u izvedbama skladbi poznatih skladatelja kao što je Johann Sebastian Bach ili Jan Krtitel Kuchar. Koncert započinje u 20:00 sati.
Večer završava nastupom folklornih grupa, kako je i predviđeno, na Poljani Ivana Pavla II. U slučaju naglog pogoršanja vremenskih prilika, odnosno, u slučaju kiše, nastup folklornih društava održat će se u Arsenalu. Svoje narodne plesove, u organizaciji Zadarske županije, predstavit će KUD - ovi: Điran s otoka Uljana, Sveta Kata iz Zemunika Donjeg, Družina s otoka Paga te klapa Bibinje iz Bibinja, s početkom u 21:00 sat.
Vezane vijesti
-
Iz Grada Zadra obavještavaju vozače da će zbog izvođenja radova na kanalizacijskoj mreži u raskrižju ulica Put Bokanjca, Put Nina i Benka Benkovića u Zadru od dana 3. ožujka (ponedjeljak) do 17. ožujka (ponedjeljak) na snazi biti privremena regulacija prometa
-
Zadar je u 21. kolu poražen u Beogradu. Domaćin Crvena zvezda bio je bolji s rezultatom 87:76
-
Luka Bašić, senior u teškoj kategoriji (-90 kg), pobjedio je prekidom u 1. rundi, boksača Jaka Kojakovića iz BK Dubrovnik.
-
Vlatka Vučić-Marasović i Ermina Duraj! Ne propustite ovu radionicu za Dan žena. Radionica će se održati iduće nedjelje, 7. ožujka 2025., s početkom u 17 sati u prostoru MMD Gradske knjižnice u Zadru
Izdvojeno
-
Zadar je u 21. kolu poražen u Beogradu. Domaćin Crvena zvezda bio je bolji s rezultatom 87:76
-
Drugim riječima, nedostatak sna je loš, a čak i bez podvrgavanja ekstremima budnosti danima bez prekida, produljena razdoblja bez preporučenih 7-8 sati noću mogu dovesti do ozbiljnih zdravstvenih posljedica.
-
Novi "personalizirani" online alat koji predviđa najučinkovitije lijekove za pojedinačne pacijente s dijabetesom tipa 2 mogao bi koristiti milijunima ljudi s tim stanjem, kažu istraživači.
-
Tri dana bez sna, a čovjek obično ne može jasno govoriti niti normalno hodati. Dodajte još dva dana i on ili ona će vjerojatno halucinirati i biti na rubu mentalnog sloma.
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.