Odnosi
Muškarci veći lažljivci
Neverbalni znakovi su izdajnici koji će obično odati lažova
Anđeli s Venere su oduvijek govorili da je svaki muškarac lažov, ali to nitko zapravo nije slušao. Sada je dokazano - nova istraživanja su pokazala da muškarci dvostruko više lažu u odnosu na žene.
Naravno, dok su sve žene s veseljem prihvatile ove vijesti, nekolicina muškaraca je ostala zgrožena. Kako i ne bi kad su sada i službeno proglašeni lažljivcima.
Istraživanje o laganju je provela izdavačka kuća 20th Century Fox Home Entertainment uoči lansiranja prve sezone serije ''Lie To Me'' na DVD-u. Ono je otkrilo da muškarci u prosjeku izgovore šest laži dnevno svojoj partnerici, šefu i kolegama. Prema tome ispada da u tjedan dana kažu i do 42 laži, što je 2.184 u godini dana, odnosno nevjerojatnih 126.672 tijekom života. Međutim, žene kažu samo tri laži na dan - ili 68.796 u čitavom životu.
"Govor tijela je odličan način otkrivanja laži. Ipak, većina ljudi ne zna čitati signale. Pretpostavljaju da netko skriva istinu kad izbjegava kontakt očima. Istina je suprotna. Lažovi obično čine sve što mogu da vas uvjere u svoje laži, mirno sjedeći i promatrajući vaše reakcije", kaže stručnjak za govor tijela, Richard Newman. "Dodirivanje lica i brzo treptanje su glavni znakovi koji ih odaju. Ali, čak i vrhunski svjetski stručnjaci mogu odgonetnuti samo do 85 posto laži prema govoru tijela", dodao je.
Prema anketi, male laži poput: "Sve je u redu, dobro sam" bile su najčešće kod muškaraca i kod žena.
Kako otkriti laž?
Neverbalni znakovi su izdajnici koji će obično odati lažova. Čak i kad osoba pokušava svjesno kontrolirati svoje neverbalne znakove, pravi osjećaji ipak izbiju, iako to može biti samo na dijelić sekunde. Evo nekih od znakova koji vas mogu upozoriti na lažova:
* Kod laži tjelesno izražavanje će biti ograničeno i ukočeno, s malo pokreta rukama. Pokreti dlanova, ruku i nogu su usmjereni prema vlastitom tijelu.
* Lažov rukama dodiruje lice, vrat i usta, dodiruje ili češe nos ili dio iza uha.
Emocionalne geste i kontradikcija
* Vrijeme i trajanje emocionalnih gesti i emocija nije usklađeno. Emocije pokazuje sa zaostatkom i traju duže nego što je prirodno, a zatim iznenada prestaju.
* Vrijeme između gestikulacije emocija i riječi je neusklađeno. Na primjer, netko kaže: "Predivan poklon!" kad prima dar, tek nakon što to izjavi slijedi osmijeh, a ne u isto vrijeme kad je rečenica izgovorena.
* Geste/ izrazi lica ne odgovaraju verbalnim izjavama (npr. mršti se kad kaže: "Volim te")
* Kad netko glumi emocije, izrazi lica su ograničeni na pokrete ustima (kao što je sreća, iznenađenje, tuga, strahopoštovanje) umjesto na cijelo lice. Na primjer, kada se netko prirodno nasmiješi u osmijeh je uključeno cijelo lice: vilica, obrazi, oči i čelo, itd.
Vezane vijesti
-
Ta vještina promatranja može pomoći u uočavanju znakova govora tijela koji izdaju ljude
-
Nemogućnost postizanja orgazma, bol tijekom seksa ili averzija prema njemu su najčešći problemi žena u krevetu
-
Mnoge žene provode sate pokušavajući shvatiti način na koji muškarci razmišljaju, a toj temi podređene su mnoge stranice u ženskim magazinima i časopisima...
-
Srećom, kaže dr. Little, žene privlače drukčiji muškarci kada ne ovuliraju
Izdvojeno
-
U Dalmaciji će s promjenjivom naoblakom gdjegod pasti uglavnom samo malo kiše, i to češće prema otvorenom malo do umjereno valovitom moru
-
U organizaciji Hrvatskog odbojkaškog saveza i OK Zadar od petka, 17. siječnja do nedjelje 19. siječnja održat će se završnica prvenstva Hrvatske u odbojci za juniorke i juniore.
-
Najava događanja u Gradskoj knjižnici Zadar za tjedan od 20. do 25. siječnja 2025.
-
Jeste li se ikada zapitali zašto vas obuzme neobjašnjiv umor nakon obilnog ručka? Ovaj fenomen, poznat kao postprandijalna somnolencija, često je iskustvo mnogih, no rijetko tko razumije njegove stvarne uzroke.
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.