Lifestyle

Zbogom oštećenoj kosi

Savjeti kako spriječiti i liječiti ispucale vrhove

Savjeti kako spriječiti i liječiti ispucale vrhove

Oni koji se žele riješiti ispucalih vrhova moraju najprije razumjeti što oni znače i kako nastaju

Većina osoba koje imaju poludugu ili dugu kosu često se susreću s problemom ispucalih vrhova. Iako često idete na podšišavanje, problem se neprestano vraća, kao i vaša frustracija. Što učiniti, donosi net.hr .

Oni koji se žele riješiti ispucalih vrhova moraju najprije razumjeti što oni znače i kako nastaju. Suha i ispucana kosa najčešće je ona koja pati od ovog problema. Farbanje kose štetnim kemikalijama, eksperimentiranje sa raznim ludim frizurama i nasumično rezanje pramenova uzrokuju ispucale vrhove kojih se svaka žena grčevito želi u što kraćem vremenskom roku riješiti.

Ispucale vrhove uzrokuju: suho tjeme, izloženost UV zrakama, korištenje štetnih kemikalija i agresivnih farbi, nedostatak njege prema kosi, agresivno četkanje i nasumično šišanje, uporaba češalja i četki koje su napravljene od metala, češljanje mokre kose, korištenje gumica za kosu, spavanje na svilenim jastucima i pretjerano korištenje sušila za kosu.

Ispucali vrhovi najčešći su kod suhe i ispucane kose, a da bi to spriječili krucijalno je zaštititi vrhove kose kako bi kosa bila zdrava, lijepa i imala prirodni sjaj. Pogrešno je mišljenje da ćete agresivnim četkanjem ili bojanjem kose riješiti taj problem jer time samo potpaljujete vatru. Ovim zaista jednostavnim koracima svojoj ćete kosi osigurati zdravlje, ljepotu i sjaj.

Kosi osigurajte vlažnost

Gotovo svi šamponi koje možemo naći na tržištu putem reklama tvrde kako sadrže dovoljno ovlaživača za kosu, no to se pokazala samo kao komercijalna propaganda. Prva stvar koju morate stoga napraviti jest nabaviti šampon koji sadrži ovlaživač kako bi spriječili da se vaša kosa suši i kasnije razvije ispucale vrhove. Također, dobar regenerator čuda radi, pa nemojte štedjeti pri kupnji ovakvih proizvoda.

 

 

Kvalitetno šamponiranje i korištenje regeneratora na dobro opranoj kosi prvi je korak u obrani kose, a nakon toga je umotajte u ručnik i ostavite tako deset do petnaest minuta. Pustite da se kosa osuši prirodnim putem, bez uporabe fena i tada je počešljajte. Postupak ponovite dva do tri puta tjedno i kosa će vam biti zahvalna.

Izmasirajte vlasište

Jednom tjedno u kosu umasirajte maslinovo, bademovo ili kokosovo ulje koje će kosi pružiti dovoljno vlage i dubinski je obnoviti. Drugo učinkovito rješenje jest da spomenuta ulja pomiješate sa toplom vodom i sastav lagano izlijete po kosi. Ostavite da takva mješavina bude na vašoj kosi pet do deset minuta što će kosu učiniti mekanu i snažnu, imunu na oštećenja i pojavljivanje ispucalih vrhova. Ne zaboravite temeljito isprati kosu jer je ulje masno i ne želite da kosa nakon što je operete i dalje izgleda prljavo.

 

 

Češljajte se nježno, a ne agresivno

Bilo da koristite četku ili češalj, kosu nemojte četkati nasumično i agresivnim pokretima. Prema kosi se odnosite nježno i sa velikim obzirom, i nikako nemojte češljati kosu dok je mokra jer ona tako gubi svoj prirodni obrambeni mehanizam. Između češlja i četke radije izaberite četku, i to onu mekanu napravljenu od prirodnih materijala jer one tvrđe i umjetne na kosi izazivaju velika oštećenja. Četkajte je ravnomjernim pokretima, od vlasišta do vrhova.

 


Reci što misliš!