Japan
Detektor bebinog plača
Takva napredna tehnologija dosad je smatrana fantastikom, ali marljivi Japanci uspjeli su je realizirati
Uz pomoć tehnologije koju razvijaju japanski znanstvenici roditelji će uskoro pouzdano znati zašto njihovo dijete plače. Taj pametan uređaj reći će roditeljima je li njihovo dijete gladno, umorno ili možda bolesno, prenosi HTV .
Dosad su korisnici iPhonea imali ugrađenu aplikaciju prevoditelj plača bebe kojeg je razvio jedan španjolski pedijatar. Međutim dok je autor tvrdio da je prevoditelj 96 posto točan, roditelji koji ga koriste tvrde da nisu u potpunosti zadovoljni, piše Daily Mail.
Novi japanski izum neće imati tih problema, jer će uz taj kompjutorski program koji analizira razloge plača bebe roditelji znati plače li dijete stoga što je žedno, mokro, gladno ili ga nešto boli.
Takva napredna tehnologija dosad je smatrana fantastikom, ali marljivi Japanci uspjeli su je realizirati. Kao što i sami roditelji znaju, bebe imaju vrlo bučnu metodu iskazivanja emocija - plakanje. Nažalost priručnik za roditelje ne može pomoći da se utvrdi razlog plača djeteta. Razvili smo uređaj koji klasificira emocije djeteta, iako su i tu uvrštene samo određene emocije bazirane na zvučnome spektru bebinog plača, rekao je glasnogovornik Međunarodnog sveučilišta Hiroshima.
Vezane vijesti
Izdvojeno
-
U prvoj utakmici 17. kola HNL-a Slaven Belupo je kao domaćin svladao Goricu sa 2-1 (0-1). Gosti su poveli golom Medina Gashija (8), no Alen Grgić (67) i Antonio Jagušić (82) su u nastavku preokrenuli.
-
U Dalmaciji će osobito na otocima puhati jako jugo, a popodne sjeverozapadni vjetar. Bit će promjenjivo, povremeno uz kišu, lokalno moguće i obilnim pljuskovima. Jutarnja temperatura zraka od 6 do 10 °C, u unutrašnjosti niža, između 2 i 4 °C, a popodnevna od 9 do 14 °C
-
Bacivši pogled na impozantan niz priznanja koje je Audiardov najnoviji i svakako najluđi uradak u dugovječnoj karijeri do sad prikupio, čovjek bi lako mogao steći krivi dojam kako se pred njim doista nalazi najimpresivnije filmsko ostvarenje godine, ali istina je potpuno drugačija.
-
Mjerenje inteligencije kod životinja prilično je škakljiva stvar. Međutim, provedeni su brojni pokusi kako bi se testirale sposobnosti sićušnih mozgova kukaca. Rezultati su iznenađujući.
Reci što misliš!