Lifestyle

Važno je vrijeme koje provode s mamom

Bebe majčin povratak na posao doživljavaju stresno

Bebe majčin povratak na posao doživljavaju stresno

Puno radno vrijeme umjesto skraćenog radnog vremena ili ostanka kod kuće, može biti uzrokom kasnijih problema ponašanja u djece

Istraživanje koje je potrajalo čak pet desetljeća dokazalo je koliko je važna vrijeme koje majke provode s bebama u njihovim prvim godinama. Prema rezultatima istraživanja, problemima su najmanje izložena djeca čije se majke na radno mjesto vraćaju nakon djetetove treće godine.

Djeca će biti puno uspješnija u školi te će se bolje snaći u društvu ako je majka s njima provela barem prvu godinu nakon rođenja. Međutim, dulje odgađanje povrataka na radno mjesto bolje je za bebe, tako da su bebe čije su se majke vratile na posao dvije ili tri godine nakon porođaja puno uspješnije. Kako tvrdi istraživanje Sveučilišta Kalifornija, upravo taj 'tajming' povratka na posao ima najveću ulogu.

Puno radno vrijeme umjesto skraćenog radnog vremena ili ostanka kod kuće, može biti uzrokom kasnijih problema ponašanja u djece. No na uspjeh i ponašanje mališana, tvrdi istraživanje, utječe financijska i obiteljska struktura.

Bebe čije su majke samohrane ili imaju niska primanja, majčin povratak ne doživljavaju pretjerano stresno, jer upravo povratak na posao i primanje plaće smanjuje stres u cijeloj obiteljskoj zajednici.

Za razliku od njih, bebe koje žive s oba roditelja, a majke se vrate na posao za tri godine nakon njihova rođenja imaju veće izglede za razvoj problema u ponašanju.


Dodavanje novih komentara je onemogućeno.