Kultura

Brod za lajku

Ne posve nemoguća priča iz bliže budućnosti

Ne posve nemoguća priča iz bliže budućnosti

Tamara je studentica psihologije koja nakon obiteljske tragedije postaje opsjednuta smislom svog postojanja. U potrazi za suvislim odgovorima, u svojoj glavi raspreda ideje o kaosu, vječnosti i ništavilu, dok se u stvarnosti susreće s neobičnom galerijom likova: starcem koji gaji čudnu sklonost prema šampitama i vjeruje u prijenos duše putem pogleda, slikaricom koja voli slikati jednoroge i pećnice, psihijatricom koja psihoanalizira likove iz sapunica, a u normalnim ljudima vidi ludilo. Na tom putu joj pomaže prijateljica koja je pobornica 'kulta sive trenirke', a odmaže kradljivac biti - biće koje stanuje u noćnim morama i stvarima oduzima njihovu bit čineći ih praznim ljušturama bez sadržaja.

U ovom duhovitom, a istodobno vrlo pronicljivom romanu upoznat ćete običan, svakodnevan, a ipak pomalo nadrealan Zagreb u skoroj budućnosti. Radnja se odvija 2017. godine u vašem i našem susjedstvu - u Vrbanima, Draškovićevoj, Vinogradskoj... 'Brod za Lajku', prvi roman psihologinje Tomice Šćavine, povest će vas na unutarnje i vanjsko putovanje s kojeg ćete se vratiti bogatiji za jedno neobično i vrijedno čitateljsko iskustvo.

Više o romanu i autorici doznajte na: www.brodzalajku.com

Tomica Šćavina (1975) diplomirala je psihologiju na Filozofskom Fakultetu u Zagrebu. Nakon toga je radila kao službenica u Britanskom Veleposlanstvu, konobarica na prekooceanskom brodu i tonska snimateljica na Hrvatskom radiju.

Od 2006. godine posvetila se psihološkom radu u području osobnog razvoja. Vodi Terapiju pisanjem, specifičnu vrstu rada na sebi putem pisanja.

2009. godine objavljena joj je knjiga kolumni i članaka 'Unutarnji kompas' u izdanju nakladničke kuće Planetopija. 'Brod za Lajku' objavljen 2011. u nakladničkoj kući Jesenski i Turk, je njen prvi roman. Točnije, četvrti, jer je između devetnaeste i tridesete godine napisala još tri koja su završila u ladici s naljepnicom 'stilske vježbe'. Piše od šeste i namjerava pisati do devedeset i šeste godine života. Nakon toga nema planova.


Dodavanje novih komentara je onemogućeno.