Kultura

Večeras u 20 sati

"Bersijada" uz Zadarski komorni orkestar i Martu Musap!

Večeras će se u Svečanoj dvorani Sveučilišta s početkom u 20 sati održati četvrta Bersijada!

Projekt osmišljen kao svečanost u čast Blagoju Bersi, skladatelju koji je značajan dio života proveo u Zadru i umjetniku na kojeg je Zadar uvelike utjecao, ove će se godine održati u suradnji sa Zadarskim komornim orkestrom.

Pod ravnanjem osnivača ansambla, maestra Pavla Dešpalja koji će ove godine proslaviti svoj 82. rođendan, najstariji će profesionalni zadarski glazbeni ansambl izvesti popijevke Blagoja Berse. Pjevat će ih Marta Musap, mlada i briljantna zadarska mezzosopranstica koja je nakon diplome na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, hrvatskoj javnosti postala poznata kao nositeljica naslova  Mladi pjevač godine  2014.

Bersu će kao i tijekom protekle tri Bersijade interpretirati Vinko Radovčić. Zadarski će glumac izvesti  isječke iz Bersinog dnevnika tiskanog u izdanju Hrvatskog glazbenog zavoda.

Uz Bersine skladbe Orkestar će izvesti i Il tramonto talijanskog majstora Ottorina Respighija te zatim u manjem sastavu svirati i atraktivan Kvintet u F - duru Antona Brucknera.

Dodavanje novih komentara je onemogućeno.