Svjetski dan plesa
Fešta od plesa uz više od 300 plesača na Forumu
I ove godine će u Zadru biti obilježen Svjetski dan plesa. U organizaciji 057 radija i Sanje Petrovski 29. travnja na Poljani Pape Ivana Pavla II u 18 sati organizirat će se svetkovina plesa u kojoj će sudjelovati oko 300 plesača.
Pripremljen je bogati program u kome će biti zastupljeni i razni stilovi: suvremeni ples, moderni balet, hip hop, mažuretkinje, a sve pod zajedničkim projektom koji nas prati već nekoliko godina „Go out and dance".
Taj projekt u kome sudjeluje preko 10-ak gradova Hrvatske poziva sve plesače i ljubitelje plesa na zajedničko druženje izvan kazališnih i plesnih dvorana. Cilj je da izvođači osim što plešu, upoznaju se , druže i zabave.
Oko 19 sati će svi skupa, izvođači i publika napraviti jednu zajedničku skulpturu-sliku u koju će se uplesati, stajati 2 minute, poslikati i poslati u Zagreb i na taj način uspostaviti vezu s Hrvatskom i cijelim svijetom.
Pročitat će se poruka koju je napisao Salā Lemi Ponifasio samoanski umjetnik, koreograf, redatelj i dizajner. Hrvatsku poruku povodom svjetskog dana plesa napisao je plesni umjetnik Leonard Jakovina.
Voditelj programa je plesač, pedagog, radijski voditelj Ante Duić. Program će trajati oko dva sata, a sudjelovat će Zadarski plesni ansambl, Gesta, Kazališna družina Antis, U pokretu, Plesni odjel Glazbene škole B. Bersa, Zadarske mažuretkinje, Studio 1, a biti će izveden i plesni dio programa iz nedavno održanog Ritma kulturizma.
Umjetnička akademija u Osijeku proglasila je 2016. godinom Mije Čorak Slavenske povodom 100-godišnjice njezina rođenja. Ovaj Međunarodni dan plesa posvećujemo Slavenskoj, zasigurno najvećoj hrvatskoj primabalerini. (eZd)
Vezane vijesti
-
Na Smiljevcu je odigrano prvo kolo ovogodišnje Sveučilišne malonogometne lige
-
Za vikend DVD Pakoštane putovalo je u Austriju po svoje "novo" vatrogasno navalno vozilo, Mercedes 1227.
-
Udruga “Dani Krešimira Ćosića” početkom lipnja organizira trodnevnu manifestaciju u spomen na zadarsku košarkašku legendu Krešimira Ćosića
-
Hrvatski maslinari mogu biti zadovoljni startom na najvećem svjetskom ocjenjivanju kvalitete maslinovih ulja ulja (New York International Olive Oil Competition – NYIOOC 2024) u New Yorku.
Izdvojeno
-
Rok za dostavu uzoraka je 24. ožujka 2025. godine. Uz maslinare iz svih sedam jadranskih županije Hrvatske, očekujemo sudjelovanje maslinara i iz susjednih zemalja Slovenije, BiH i Crne Gore, kaže Benito Pucar. Kako i gdje dostaviti uzorke?
-
Nalazimo se u razdoblju u kojem će izdvajanja za obranu doseći razine kakve nismo vidjeli od Hladnog rata, a Hrvatska će to pratiti, kazao je u utorak premijer Andrej Plenković
-
Ove godine, za razliku od prošlogodišnjeg oduševljenja pobjedničkom pjesmom "Rim tig tagi dim'' Marka Purišića poznatijeg kao Baby Lasagna na Dori, nova pobjednička pjesma "Poison cake" Marka Bošnjaka nije naišla na istu vrstu podrške
-
Iz Vatikana su stigle najnovije informacije o stanju pape Franje koji je 19 dana u bolnici
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.