Događaji

čestitke!

Gimnazija Franje Petrića iz Zadra najbolje poznaje Hrvatski sabor

Patrik Macek/PIXSELL

Gimnazija Franje Petrića iz Zadra, pokazala se u petak najboljom na 4. online kviz-natjecanju 'Koliko poznaješ Hrvatski sabor' za učenike srednjih škola.

Prema prvim, preliminarnim rezultatima, od mogućih 90, osvojila je 87 bodova, koliko i Gimnazija i strukovna škola Jurja Dobrile iz Pazina, no zadarska gimnazija ima bolje 'prolazno' vrijeme. Trećeplasirana Srednja škola Zlatar osvojila je 86 bodova.

Prema pravilima natjecanja, ako više timova osvoji isti broj bodova u kategoriji za prvo, drugo i treće mjesto, kod proglašenja pobjednika uzima se u obzir vrijeme u kojem su članovi timova predali završeni test.

Listu najboljih poznavatelja Sabora slijede: Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod, III. gimnazija Osijek, Upravna škola Zagreb, Gimnazija i strukovna škola Bernardina Frankopana Ogulin, Klasična gimnazija Zagreb, Srednja škola Novi Marof, te zagrebačka II. gimnazija.

Na ovogodišnjem natjecanju sudjelovali su srednjoškolci iz 55 škola, ukupno 165 učenika u tročlanim natjecateljskim timovima, pri čemu je svaki učenik imao i svoju zamjenu.

Srednjoškolci su iz informatičkih školskih učinioca odgovarali na 30 pitanja za što su na raspolaganju imali 30 minuta.