na gradilištu ceste
U Rijeci pronađena još jedna zaostala avionska bomba iz 2. Svjetskog rata
Na gradilištu u riječkom naselju Krnjevo u petak je tijekom radova pronađena zaostala avionska bomba iz Drugog svjetskog rata, izvijestila je Policijska uprava primorsko-goranska.
Odmah po dojavi o pronađenom predmeta za kojeg se posumnjalo da je eksplozivno sredstvo, na gradilište su upućeni policijski službenici i stručno osposobljeni djelatnici za protueksplozijsku zaštitu. Oni su potvrdili da je riječ o zaostaloj avionskoj bombi, navode iz PU.
Policijski službenici osiguravaju mjesto pronalaska, a javnost će pravodobno obavijestiti o daljnjim postupcima, radi izmještanja i uništenja te bombe, dodaju iz primorsko-goranske PU.
Doznaje se da je zaostala bomba pronađena na gradilištu ceste D-403, u blizini trgovačkog centra ZTC. Radovi na gradilištu su zaustavljeni.
Inače, ovog vikenda se u Rijeci s morskog dna u riječkoj luci uz opsežne mjere sigurnosti i evakuaciju stanovnika iz središta grada izmješta protubrodska mina, također zaostala iz Drugog svjetskog rata.
Izdvojeno
-
Papa Franjo u nedjelju je predvodio službu na Cvjetnicu, dan nakon što je otpušten iz bolnice gdje je završio zbog napada bronhitisa, pozvavši svijet da se više brine za siromašne, usamljene i nemoćne.
-
Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić poručio je u nedjelju na misi za Cvjetnicu da se ono što se dogodilo na Isusovom križnom putu i na Kalvariji sudbinski "tiče svakoga od nas, svakoga čovjeka".
-
Ako upravo maštate o onoj finoj čokoladi s punjenjem od jagoda ili krafni punoj pekmeza, zastanite i razmislite opet. Vjerojatno uopće niste gladni nego vam je dosadno ili ste nervozni. Probajte zaokupiti misli s nečim drugim. Bacite se na posao, rekreirajte se, vodite ljubav..
-
U knjizi Antuna Bauera pronašli smo jednu zanimljivost povezanu s gradom u kanjonu rijeke Zrmanje, Obrovcem.
Reci što misliš!