#regija
Švicarac vozio autocestom 250,7 kilometara na sat
Prometna policija MUP-a Srbije zaustavila je u prethodna tri dana tri vozača zbog divljačke vožnje, a jedan od njih, švicarski državljanin, vozio je brže od 250 kilometara na sat, priopćio je u subotu srbijanski MUP.
Švicarskom je državljaninu izmjerena brzina kretanja od 250,7 kilometara na sat, a zaustavljen je na autocesti Beograd-Niš kod mjesta Osipaonica, u općini Smederevo.
Sudac za prekršaje izrekao je Švicarcu kaznu od 30 dana zatvora i novčanu kaznu u iznosu od 120.000 dinara (7383 kn), a slijedi mu i osmomjesečna zabrana upravljanja motornim vozilima na teritoriju Republike Srbije.
Srbijanski MUP navodi još dva drastična slučaja divljanja na autocestama.
Tako je državljanin Beglije u tunelu na autocesti kod Pirota, gdje je brzina ograničena na 80 kilometara, vozio skoro 107 kilometara brže - 186,8 kilometara na sat.
Na istom mjestu zabilježen je i treći slučaj, kada je turski državljanin, nakon izlaska iz tunela ubrzao na 183 kilometara na sat.
Sudac za prekršaje Belgijanca i Turčina kaznio je s po 1200 eura (8860 kn) i devetomjesečnom zabranom vožnje u Srbiji.
Od početka godine na cestama u Srbiji dogodilo se 22.000 prometnih nesreća, u kojima je poginulo 310 ljudi, a uz prekoračenje brzine njihov najčešći uzrok je alkohol, podaci su Uprave prometne policije MUP-a Srbije.
Izdvojeno
-
Povodom obilježavanja Međunarodnog dana planina, a u sklopu manifestacije „Niti života“ sinoć je u Kneževoj palači svečano otvorena izložba "Velebit" renomiranog hrvatskog akademskog slikara Josipa Zankija.
-
Motoristi će razveseliti djecu svojim dolaskom, prigodnim poklonima i zajedničkim druženjem.
-
Shizofrenija je mentalna bolest od koje obolijeva jedan posto populacije, muškarci najčešće u adolescentskoj dobi, a žene između 23. i 30. godine te je važno na vrijeme prepoznati simptome i započeti terapiju, istaknuto je u srijedu na konferenciji "Shizofrenija 360" u Zagrebu.
-
Cigarete, elektroničke cigarete i drugi duhanski proizvodi štete zdravlju ljudi diljem svijeta, a premda Europska unija želi do 2040. stvoriti prvu generaciju bez duhana, unutar bloka postoje razlike kada je riječ o regulaciji duhanskih proizvoda, piše European Newsroom (ENR).
Reci što misliš!