incident u savudrijskoj vali
Slovenski ribari oštetili i otuđili mreže hrvatskim ribarima
Unatoč dogovoru novog kursa ribarenja, čini se kako se slovenska strana ne pridržava pravila.
Iako su prije tri mjeseca hrvatski i slovenski ribari dogovorili novi kurs ribarenja na 240 stupnjeva u Piranskom zaljevu, slovenski ribari ne pridržavaju se dogovora.
Naime, u proteklih mjesec dana počeli su se događati incidenti kojima je u posljednih 10 dana frekvencija sve veća i veća.
Ezio Kocijančić je prvi bio žrtva većih slovenskih provokacija kada mu je brod Neverin iz Pirana oštetio četiri mreže, a 12 mreža povukao za sobom. Vlasnik ribarskog broda obećao je nestale mreže vratiti, ali do danas se to nije obistinilo.
Jutros je promjenom utvrđenog kursa ribarski brod Jez, također iz Pirana, tako uništio dvadesetak ribarskih mreža savudrijskom ribaru Marku Fusiću nanijevši mu materijalnu štetu od oko 500 eura.
Kako doznaje Glas Istre, još dva ribara, Daniele Kolec i Claudio Coslovich su na uzgajalištu pedoća u zaljevu imali incident sa slovenskim sportskim ribičem, nakon kojeg je slovenska pomorska policija poslala Kolecu novčanu kaznu.
Sve situacije zabilježene su kamerama hrvatske policije, a danas bi se trebao održati hitan sastanak s načelnikom sektora za granicu istarske Policijske uprave Lorisom Kozlevcem.
Izdvojeno
-
Kultna humoristična predstava “Audicija” u Kulturnom centru Gozdenica u Novalji završila ovogodišnju otočnu turneju.
-
Poslijepodne je na području Ninskih Stanova blizu Zadra neplanirano sletio mali sportski zrakoplov.
-
Na današnji dan prije 32 godine u automobilskoj nesreći tragično je stradao jedan od najvećih velikana hrvatske glazbe Tomislav Ivčić.
-
Zbog radova na vodoopskrbnom sustavu u Poličniku, dana 05.03.2025. (srijeda) u vremenu od 08:30 h do 11:30 h biti će prekinuta opskrba vodom potrošačima u Poličniku.
Reci što misliš!