inicijativa iz hsu-a
Hotel Iž - novi dom za smještaj umirovljenika?
Zanimljiva inicijativa potekla je iz zadarskog ogranka stranke umirovljenika. Devastirani prostor bivšeg hotela Iž mogao bi se, tvrde, prenamijeniti u dom za umirovljenike.
Pomogli bi tu Grad Zadar i lokalna zajednica, a iz HSU-a nadaju se i povlačenju sredstava iz EU fondova za realizaciju ovako važnog projekta.
Na konferenciji za medije HSU je također upozorio na alarmantnu činjenicu kako čak 60 posto umirovljenika u Zadru živi sa manje od 2 tisuće kuna mirovine.
Porazna je to socijalna slika za Zadar, smatraju u HSU.
Ipak, pozitivnim smatraju isplatu uskrsnice od 200 kuna, a tražit će i da se u proračunu grada osigura i isplata božićnice najugroženijim umirovljenicima.
Vezane vijesti
-
Većina velikih trgovačkih centara i trgovina danas, u nedjelju 2. ožujka, je zatvorena, ali radit će neke manje trgovine
-
Nakon što su održane obje polufinalne večeri, HRT je objavio redoslijed nastupa u finalu Dore.
-
Unutar granice Nacionalnog parka Paklenica, na području Velikog Rujna, lovačkom puškom odstrijelio jednu divokozu
Izdvojeno
-
U ponedjeljak, 3. ožujka, zbog radova će na nekoliko mjesta u Zadarskoj županiji struja biti privremeno isključena, objavili su iz HEP-a
-
Iz Grada Zadra obavještavaju vozače da će zbog izvođenja radova na kanalizacijskoj mreži u raskrižju ulica Put Bokanjca, Put Nina i Benka Benkovića u Zadru od dana 3. ožujka (ponedjeljak) do 17. ožujka (ponedjeljak) na snazi biti privremena regulacija prometa
-
U petak, 28. veljače u 22:20h u Zadru u Zrinsko-Frankopanskoj ulici, tijekom nadzora prometa policijski službenici Policijske postaje Zadar zaustavili su moped zadarskih registarskih oznaka s kojim je upravljao 45-godišnji hrvatski državljanin
-
Zbog vjetra samo za osobna vozila otvoreni su autocesta A1 između čvorova Sveti Rok i Posedarje, državna cesta Maslenica-Zaton Obrovački te omiška obilaznica, upozoravaju iz Hrvatskog autokluba (HAK)
Reci što misliš!