Istraživanje
Gallupovo istraživanje: Hrvatima se baš ne mili Europska unija
Hrvati manje no ikada žele postati dio Europske unije, a Slovence doživljavaju kao najveće protivnike našem članstvu u Europskoj uniji, pokazalo je posljednje veliko Gallupovo istraživanje javnog mišljenja, javlja HTV.
Samo 25 posto hrvatskih građana smatra da bi članstvo u EU bilo dobro za našu zemlju, a da se sada održi referendum, Hrvatska možda ne bi ni ušla u EU, naime, za članstvo bi glasovalo samo 40 posto građana, a presudilo bi 18 posto neodlučnih.
U Ministarstvu vanjskih poslova začuđeni su takvim podacima. 'Kada dobijemo te rezultate, pomno ćemo ih analizirati, ma koliko oni nestvarni bili. Ovoga tjedna objavljena su dva istraživanja koja pokazuju sasvim suprotan trend. Dapače, oni koji bi izašli na referendum, njih 62 do 65 posto, glasovalo bi za ulazak Hrvatske u Europsku uniju', izjavio je glasnogovornik MVPEI-ja Mario Dragun u izjavi za HTV.
Vezane vijesti
-
Pandemija koronavirusa posebno je negativno utjecala na mlade zbog čega će sljedeća godina biti posvećena problemima s kojima se suočavaju, od uskraćivanja obrazovanja do porasta problema s mentalnim zdravljem, upozorili su europarlamentarci u raspravi o proglašenju 2022. Europskom godinom mladih.
-
Objavljeni su podaci istraživanja o navikama konzumiranja alkohola u državama članicama Europske unije.
-
Hrvatski građani za stanovanje i hranu troše 34 posto svojih prihoda, a u Europskoj uniji na hranu više troše jedino Rumunji, piše u utorak Večernji list.
-
Izdvojeno
-
Izložba je otvorena za posjetitelje do 31. siječnja 2025. godine. Ne propustite priliku da uronite u ljepotu Velebita!
-
Nakon Splita, 15.12.predstava “Bolna djeca u cvijeću” u režiji Vinka Radovčića dolazi u HNK Zagreb.
-
Za unaprjeđenje sustava podrške roditeljstvu osigurat će se 431 milijun eura, odnosno više od 60 posto proračuna Ministarstva.
-
Premijer Andrej Plenković i ministar demografije i useljeništva Ivan Šipić predstavili su u četvrtak na prvoj sjednici Vijeća za demografsku revitalizaciju četiri skupine demografskih mjera kojima se od iduće godine želi potaknuti rađanje više djece, kao i povratak iseljenika.
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.