Događaji

Kriza

Recesija na dvoru princa Karađorđevića

Recesija na dvoru princa Karađorđevića

Ministarstvo kulture financira održavanje Belog dvora na Dedinju, ali je ove godine zatražilo i da provjeri na što se troše tolike pare

Prijestolonasljednik Aleksandar i njegova supruga Katarina počeli su otpuštati poslugu, vozače i vrtlare zaposlene na Belom dvoru na Dedinju nakon što im je Ministarstvo kulture tražilo izvještaj o trošenju novca.

Ministarstvo kulture financira održavanje Belog dvora na Dedinju, ali je ove godine zatražilo i da provjeri na što se troše tolike pare. A onda je prestolonasljednik odlučio troškove smanjiti otpuštanjem, piše srpski Press.

Listu je jedan od radnika potvrdio kako je to napravljeno prije četiri dana bez najave. Kada je u subotu došao na posao, na dvoru mu je rečeno da može ići kući jer im više nije potreban. Radnik je ogorčen i tvrdi da se "silne tajnice i PR-ovi ne diraju". Usto, dodaje, zaostaje se s uplatom plaća dva mjeseca. "Neće ni tehnološkim viškom da nas proglase kako ne bi morali isplatiti otpremninu. Razumijem da je kriza, ali zašto se ne odreknu luksuza umjesto da nas tako bahato i nemilosrdno šalju na ulicu", žalio se radnik Pressu.

Karađorđevići nisu demantirali da otpuštaju radnike, a na molbu Pressa da odgovore koliko su ljudi i sa kojih pozicija otpustili, kao i hoće li im se isplatiti plaće i otpremnine, s dvora odgovaraju kako nemaju komentara ni na jedno od tih pitanja.

Dvorski kompleks na Dedinju - Beli i Stari dvor, prateći objekti i parkovski dio površine nekoliko desetina hektara u vlasništvu je Republike Srbije. Odlukom Vlade SRJ iz 2001. čitav kompleks je dan na korištenje obitelji Karađorđević.


Dodavanje novih komentara je onemogućeno.