Događaji

Dani Studentskog savjetovališta

Nije lako biti student

Nije lako biti student

U Studentskom savjetovalištu, osim voditeljice, radi 7 individualnih savjetovatelja, te voditelji radionica i velik broj volontera

Studiranje kao i svako drugo životno razdoblje, nosi sa sobom niz problema. Upravo zbog toga osnovano je Savjetovalište za studente, kako bi stručnjaci pomogli studentima kojima je pomoć potrebna.

Dani studentskog savjetovališta Sveučilišta u Zadru nastavljeni su danas otvorenjem izložbe fotografija Tee Balog, a potom je uslijedilo predstavljanje projekta "Kvaliteta života studenata", kao prezentacija evaluacije rada i projekata u koje je uključeno Studentsko savjetovalište.

 

Tom smo prilikom porazgovarali s dr.sc. Anitom Vulić-Prtorić, voditeljicom Studentskog savjetovališta Sveučilišta u Zadru. "Možemo biti doista zadovoljni evaluacijom. Individualni rad jako nam je dobro ocjenjen, studenti koji su bili kod nas na savjetovanju kažu da bi to preporučili svojim kolegama, te da im je to jako pomoglo u svakodnevnom životu i akademskom okruženju."

Studentsko savjetovalište započelo je s radom 29. veljače 2008., s namjerom da se odgovori na sve veće potrebe studenata za kvalitetnijim i uspješnijim studiranjem. Najčešći problemi s kojima se suočavaju zadarski studenti su akademski uspjeh, različiti strahovi, tjeskobe, ansioznost, trema pred ispitivanje, ali često dolaze i zbog obiteljskih i ljubavnih problema. Kako nam je kazala stručna suradnica Savjetovališta, Lucija Mičić, brojnim studentima teško je zbog velikih obveza i problema s učenjem i svladavanjem opširne građe. Individualno savjetovanje traje oko jedan sat. Češće se javljaju studentice, no treba uzeti u obzir kako je na Sveučilištu više studentica, nego studenata, pa je u tom smislu njihov odaziv podjednak.

Jedna od djelatnosti Savjetovališta je izrada tematskih letaka, brošura i skripti, s temama kao strah od javnih nastupa, ispitna anksioznost, samopoštovanje, usamljenost, poremećaje prehrane i sl.

U Studentskom savjetovalištu, osim voditeljice, radi 7 individualnih savjetovatelja, te voditelji radionica i velik broj volontera. Svaki sastanak moguće je dogovoriti. Studenti se mogu javiti na broj 0800 200 199 ili mailom: savjetovaliste@unizd.hr.

Na radionicama, odnosno grupnom radu još treba poraditi, smatra Vulić-Prtorić, s obzirom da su studenti za taj oblik savjetovanja pokazali nešto manji interes.

"Jako smo zadovoljni s projektima koje imaju naši studenti, sudjelovanjem u međunarodnim projektima i javnom prezentacijom, no treba kazati i to kako smo najmlađe savjetovalište u Hrvatskoj pa imamo još vremena poraditi na mnogim stvarima", zaključuje Vulić-Prtorić.


Dodavanje novih komentara je onemogućeno.