Događaji

Povodom Tjedna psihologije

Uloga vojnih psihologa u zrakoplovnim postrojbama

Uloga vojnih psihologa u zrakoplovnim postrojbama

U Gradskoj knjižnici Zadar jučer je održano predavanje na temu "Psiholog u vojnoj odori: zrakoplovna psihologija u oružanim snagama RH" .

Zrakoplovna psihologija ili psihologija letenja grana je opće psihologije koja se bavi proučavanjem psiholoških osobina različitih vidova pilotske djelatnosti, kao i ovisnost tih osobina od mnogih faktora

Predavanje su držale vojne psihologinje iz postrojbi Središta za obuku HRZ i PZO „Rudolf Perešin" i 93. zrakoplovne baze iz vojarne Zemunik bojnice Elizabeta Stipčević i Stela Ferić-Živaljić te satnica Marijana Kurić.

Predavanje zrakoplovnih psihologinja organizirano je povodom Tjedna psihologije u Hrvatskoj i ujedno je prvo javno predstavljanje uloge vojnih psihologa u zrakoplovnim postrojbama s naglaskom na predstavljanju sadržaja zrakoplovne psihologije.

Tako je bojnica Stipčević predstavila razvoj hrvatske vojne psihologije od njezinog utemeljenja 1991. te iznijela glavna područja rada vojnog psihologa s naglaskom na vojnopsihologijskoj izobrazbi i psihičkoj pripremi pripadnika OS RH.

Bojnica Ferić-Živaljić osvrnula se na djelokrug rada zrakoplovnog psihologa u procesu izobrazbe kadeta-letača od trenutka prijavljivanja kandidata za vojne pilote do završetka letačke obuke i promoviranja kadeta u vojne pilote dok je satnica Kurić u svom izlaganju prikazala glavne zadaće postrojbenog psihologa u zrakoplovnoj bazi te slušateljima približila rad psihologa u području psihološkog praćenja i potpori vojnim pilotima i drugom letačkom osoblju u provedbi letačkih zadaća, javlja MORH


Dodavanje novih komentara je onemogućeno.