Papa oprao noge zatvorenicima sjeverno od Rima
Papa Franjo je prigodom Velikog četvrtka, rekavši da želi biti sluga najpotrebitijih u društvu, oprao noge dvanaestero zatvorenika, šestorici muškaraca i šest žena u velikom zatvoru Rebibbia, sjeverno od Rima u kojem se nalaze mnogi okorjeli kriminalci.
Papa Franjo je ponovio poniznu gestu Isusa prema njegovim apostolima tijekom Posljednje večere, prije nego je uhićen, osuđen na smrt i pribijen na križ dan kasnije u Jeruzalemu.
"Isus nam je služio, ozdravio nas i oprao nas", rekao je Papa u kapeli Rebibbia, pred 150 žena, od kojih je 15-ak su majke s djecom i 150 muškaraca,
Jorge Bergoglio je zatim kleknuo pred šestero muškaraca i šest žena zatvorenika, njihova stopala zalio vodom, obrisao i poljubio.
Jedna od zatočenica, Afrikanaka sa suzama u očima, držala je dijete na krilu, a Papa je oprao djetetovu nogu.
"Kada Isus pere naše noge, on nas cijele pere, pročišćava. I meni je potrebno da me Gospodin opere. Molite da opere i ono prljavo u meni", rekao je Papa tijekom molitve.
Vezane vijesti
-
Papa Franjo u nedjelju je osudio eksploataciju izbjeglica u svrhu političke propagande tijekom svoga drugog posjeta otoku Lezbosu, glavnoj ulaznoj točki za migrante koja je postala simbol teškog položaja migranata.
-
Papa Franjo zamolio je poglavara Grčke pravoslavne Crkve Jeronima II. za oprost za zločine koje je počinila Katolička Crkva.
-
Papa Franjo pozvao je šefove svjetskih financijskih institucija da siromašnim zemljama pogođenima u pandemiji koronavirusa smanje teret duga i daju im veću ulogu u globalnom donošenju odluka.
-
Papa Franjo je ponovo u zatvoru služio misu na Veliki četvrtak gdje je prao noge dvanaestorici zatvorenika, među kojima su bila dvojica muslimana, jedan pravoslavac i jedan budist.
Izdvojeno
-
Pročitajte dnevni horoskop i doznajte što vam za današnji dan predkazuju zvijezde
-
Učenici OŠ Voštarnica su se, kao i svake godine, posebno potrudili i izradili ukrase za božićnu jelku koju su na dan sv. Lucije došli okititi sa svojim nastavnicama.
-
Na pozornici su se izredali izvođači različitih dobnih skupina i glazbenih stilova i tako ukazali na osobitosti vlastitih kultura, ali i na doprinos glazbe u stvaranju zajedništva i poticanju što kvalitetnije integracije.
-
Stručnjaci iz KAYAK-a anketirali su ljude diljem Ujedinjenog Kraljevstva kako bi ustanovili koje poklone smatraju najgorima i ne žele ih dobiti za Božić.
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.