policijsko izvješće
Nasilnik iz Ražanca osumnjičen za prijetnju i napad satarom
Ozlijeđenom 30-godišnjaku je pružena liječnička pomoć u Općoj bolnici Zadar, gdje su mu konstatirane lakše tjelesne ozljede.
Policijski službenici Policijske postaje Zadar dovršili su kriminalističko istraživanje nad hrvatskim državljaninom u dobi 20 godina, kojeg se sumnjiči da je 26. siječnja ove godine u popodnevnim satima u Ražancu, u kući verbalno i fizički napao 30-godišnjeg poznanika te na njega nasrnuo sjekačem za meso (satarom) i pri tom mu uputio ozbiljne prijetnje, a potom uputio i ozbiljne prijetnje smrću 43-godišnjaku koji ga je pokušao smiriti.
Ozlijeđenom 30-godišnjaku je pružena liječnička pomoć u Općoj bolnici Zadar, gdje su mu konstatirane lakše tjelesne ozljede.
Nakon provedenog kriminalističkog istraživanja, protiv 20-godišnjaka je nadležnom državnom odvjetništvu podnesena kaznena prijava zbog sumnje da je počinio kazneno djelo Prijetnja i Teška tjelesna ozljeda u pokušaju, te je u zakonskom roku predan u pritvorsku jedincu Policijske uprave zadarske.
Vezane vijesti
-
Ove nedjelje 26. ožujka 2023. u dentalnoj pripravnosti je stomatološki tim Ivan Dežulović, dr.med.dent.,spec. parodontolog.
-
Sljedeća nedjelja u Zadru rezervirana je za automoto spektakl u sklopu Športskog centra Višnjik. Oldtimer klub Zadar organizira OLDTIMER IZLOŽBU u suradnji s Vespa klubom Zadar, Moto klubom Arbanasi i Oldtimer klubom sv. Krševan, uz brojne druge izlagače iz Zadarske županije, ali i cijele Hrvatske.
-
Nastavljaju se događanja u projektu ''Izgradnja sustavne podrške organizacijama civilnog društva''.
-
Klasična gimnazija Ivana Pavla II. u srijedu 22. ožujka 2023. prigodnim će programom s početkom u 12:30 sati u školskoj dvorani obilježiti Svjetski dan voda u sklopu kojega će se predstaviti višemjesečni projekt nastavnika i učenika škole pod nazivom Šetnja s vodom.
Izdvojeno
-
Potpredsjednik Vlade i ministar Butković dodijelio 13,6 milijuna eura vrijedne ugovore i sporazume za ukupno 92 lučka projekta i sanacije pomorskog dobra
-
S prvim danom proljeća u Hrvatskoj kreće novi ciklus Nacionalnog programa ranog otkrivanja raka dojke, zahvaljujući kojemu je smrtnost od tog sijela raka smanjena za 25 posto u šest godina, te će se u novom ciklusu pozive na mamografiju po prvi put slati ženama 1972. i 1973. godišta.
-
Osnovna glazbena škola sv. Benedikta iz Zadra, čiji osnivač su Benediktinke sv. Marije, slavi Dan škole 21. ožujka, na blagdan preminuća sv. Benedikta, a ujedno i prvi dan proljeća.
-
Novi singl poznate glumice, pjevačice i favoritkinje showa "Ples sa zvijezdama"
Reci što misliš!